«Ми запрошуємо невелику кількість європейських банків взяти участь у цьому проекті разом з нами і BTL, – зазначає співзасновник Visa Europe Collab Хендрік Кляйнсмиде. – Вони зможуть підключитися до мережі і перевести кошти в різній валюті на рахунки в інших банках». Використання технології блокчейн покликане знизити витрати банків, прискорити обробку платежів і зменшити ризики.
BTL заснували в 2015 р. брати Гай і Х’ю Холфорд-Томсони, що раніше управляли брокерською фірмою, яка торгує біткоїнами, і першим у Великобританії банкоматом, який видавав цю криптовалюту.
Технологія, яку тестує Visa, використовує код, що дозволяє автоматично виконувати задані операції. Це допомагає скоротити партнерські ризики при транскордонних операціях, оскільки переказ коштів відбувається миттєво і ні одній з сторін не доводиться чекати, розповів пан Холфорд-Томсон.
Приблизно через три місяці Visa сподівається отримати підтвердження працездатності цієї технології, після цього банки зможуть використовувати її для переказу грошей. У Visa вже є кілька продуктів, заснованих на технології блокчейн, включаючи мікроплатежі і b2b-платежі.
Якщо тестування пройде вдало, Visa може створити конкурента SWIFT, яка останнім часом стала об’єктом регулярних кібератак, і деякі з них виявилися успішними.
Минулого тижня чотири великих банки – UBS, Santander, Deutsche Bank і BNY Mellon – повідомили, що спільно з брокерською фірмою ICAP і стартапом Clearmatics створять цифрову валюту на основі блокчейн, яка з часом повинна стати стандартом у банківському секторі для розрахунків.
«Зараз у банківському світі найголовніше – це скорочення витрат, оскільки у всіх проблеми через низькі доходи, тому вони і роблять ставку на блокчейн», – зазначає начальник відділу фінансових послуг Accenture Річард Лам.
За оцінкою Santander, консалтингової фірми Oliver Wyman і стартапу Anthemis, до 2020 р. блокчейн дозволить скоротити витрати на обробку платежів, операції з цінними паперами і виконання вимог нагляду на $15-20 млрд. Але парадокс в тому, що за рахунок застосування технологій скоротяться не тільки витрати, але й прибутки банків. За оцінкою McKinsey, на глобальних платежах банки заробляють $1,7 трлн на рік і поки не ясно, яка частина цього доходу постраждає від нових технологій.
Бувають випадки, що терміново потрібні гроші, а нема де взяти. У цьому випадку раджу скористатися послугами сервісу https://groshivsim.com/, тут все просто і прозоро: в режимі онлайн вказуєте потрібну суму, термін, і за 15 хвилин отримуєте гроші на картку!