Які ж особливості цих ламп дозволяють вже сьогодні віддавати їм перевагу? Це, насамперед, значно менше енергоспоживання, адже в порівнянні з традиційними лампами світлодіоди споживають енергії на 90% менше. Довговічність при експлуатації, так як такі лампи працюють в середньому 100 тисяч годин (звичайна лампа розжарювання служить близько тисячі годин).
Іншими перевагами є низькі витрати при обслуговуванні, пожежна безпека, стійкість до вібрацій, стійкість по відношенню до екстремальних температур, висока світлопередача і світловіддача, відсутність мерехтіння, миттєве включення, екологічність та безпека утилізації.
Проте всі вищезгадані переваги нівелюються, якщо замість високоякісного виробу вам попадається контрафактний продукт, вартість якого лише ненабагато поступається оригіналу, а працездатності вистачить лише на кілька місяців. У цьому контексті хочу поділитись посиланням electrica.in.ua/5-svetodionaya-lampa, саме тут представлено виключно сертифікований товар найвищої якості.
Основною причиною несправності або недовгої служби світлодіодів є відсутність або погана якість радіаторів. Справа в тому, що на відміну від звичайних ламп, світлодіодні обов’язково забезпечуються тепловідвідним радіатором, який компенсує тепло, що виділяється лампою.
Лампи розжарювання, люмінесцентні та галогенні випромінюють тепло в бік освітлюваного простору, а світлодіодні лампи, навпаки, випромінюють його в бік цоколя. Якщо радіатор недостатньо якісний або він взагалі відсутній, то лампа дуже скоро, перегрівшись, починає втрачати яскравість, тьмяніє і гасне. Зазвичай тепловідвідний радіатор робиться з алюмінію і має форму порожнистого профілю різної форми. В залежності від потужності лампи конструкція радіатора ускладнюється.
Контрафактні лампи легко відрізнити саме за якістю використовуваного радіатора. На таких виробах радіатор або взагалі відсутній, або його імітує тонка смуга алюмінієвої фольги, яка, природно, не може впоратися із завданням тепловідведення, тому така лампа скоро перегорить.
Взагалі, перше, що ви повинні зробити, прийшовши в магазин, це уважно вивчити упаковку. У відповідності з усіма нормами, виробник зобов’язаний вказувати на упаковці кількість ватів. Тим не менш, далеко не всі виробники це роблять, вказуючи лише кількість годин роботи. При цьому якщо ця кількість не буде перевищувати 20-30 тисяч, значить перед вами неякісна модель, виконана з дешевих матеріалів.
Ще один параметр, за яким можна відрізнити якісну лампу від дешевих підробок, це наявність перешкод. Вся справа в тому, що погані лампи буквально «фонять» і є причиною поганого радіосигналу. Увімкніть лампу поруч з радіоприймачем, і якщо в момент включення лампи з’являються шуми, значить у ваших руках неякісна лампа.