“Мармурове дерево” від Snedker Studi

Snedker Studio — датська студія, яка займається створенням дуже незвичайних матеріалів для оздоблення інтер'єру. У 2009 році її заснувала Пернілла Шнідкер Хансен, і з тих пір вона робить те, що сама називає «Мarbelous Wood» — тобто «Мармурове дерево».

Пернілла прагне до того, щоб люди по-новому дивились на поверхні, з якими вони стикаються кожен день, і які майже не помічають. Тому дизайнер вирішила спробувати зробити звичний елемент скандинавських будинків — дерев’яну підлогу — найкрасивішою деталлю в кімнаті, а не просто фоном для меблів. Кожна дошка, створена нею — справжній витвір мистецтва, яким можна довго милуватися.

А ще красиву довговічну паркетну дошку можна замовити тут http://modniy-dom.kiev.ua/catalogue/parketnaya_doska/, інтернет магазин “Модний дім” - ідеальне поєднання ціни і якості!



Процес створення мармурового дерева цікавий нітрохи не менше, ніж результат роботи. Дизайнер поєднала дві техніки — японський «малюнок по воді» сумінагаші і західну техніку обробки матеріалів «під мармур». Все починається з того, що Пернілла капає фарбами різних кольорів у велику ємність з водою. По воді розпливаються візерунки, і коли з’являється особливо красивий малюнок, його переносять на папір, прикладаючи лист до води. Після довгих експериментів і пошуків ідеального узору, або поєднання кольорів малюнок переноситься вже на дерево. Така техніка, на думку дизайнера, виділяє текстуру дерева, показує всі його особливості.



Процес створення мармурового дерева приваблює Перніллу і тим, що вона не контролює все повністю, а лише дає поштовх — візерунки формуються як би самі собою. Таким чином, кожна дощечка — це фіксування унікального і неповторного моменту.

Для виставки Danish Biennial for Crafts and Design році Пернілла за 4 тижні створила підлогу площею 70 м2 — їй було цікаво, чи впорається вона з таким завданням; у неї вийшло, і її робота завоювала приз і похвали журі. До речі, мармурове дерево можна використовувати не тільки для підлоги, але і для обробки стін і інших поверхонь.

Остання колекція мармурового дерева називається «Refraction», тобто «Переломлення». На її створення дизайнера надихнули кілька речей: старовинна техніка створення книжкових обкладинок, а також заломлення світла крізь призму — звідси і назва, і форма, і кольори колекції.