Тонкощі догляду за бойлером

Запорукою довгої і надійної роботи будь-якого побутового приладу є правильний догляд та експлуатація. Бойлер в цьому питанні не виняток. У цій статті ми розберемося, навіщо потрібно чистити бойлер, від чого його треба чистити і як часто це робити.

Отож, все по порядку. Вам встановили бойлер, підключили, набрали воду і включили в мережу. На жаль, більшість монтажників на цьому етапі вважають свою роботу виконаною. Але важливо ще і проконсультувати клієнта, і навчити його правильно користуватися котлом, і правильно за ним доглядати. Від цього безпосередньо залежить і термін служби котла, і комфортна його експлуатація.

Перше, і найважливіше, що слід запам’ятати – бак будь-якого бойлера це своєрідний «фільтр відстійник». Це означає, що весь бруд, всі найдрібніші частинки, все, що є у водопровідній воді, осідають на дні Вашого котла. Як показує практика, ніякі фільтри не здатні запобігти накопиченню осаду на дні котла.

Далі відбувається наступне. В шарі цього осаду утворюються ідеальні умови для різних бактерій і мікроорганізмів, і вся вода, що надходить в котел, проходить через цей шар бруду, мікроорганізмів і бактерій. А Ви миєте цією водою руки, миєте посуд, приймаєте душ, і навіть використовуєте для приготування їжі!

Другий не менш важливий момент - це накип, яка накопичується на тені (нагрівальному елементі) бойлера. Накип істотно скорочує термін служби тена, він постійно перегрівається і, врешті-решт, або перегорає, або його просто розриває. Останній варіант може призвести до ураження електричним струмом. Крім цього тен покритий накипом не прогріває весь об’єм води в баку, і гаряча вода в бойлері може швидко закінчуватися.

Всі виробники бойлерів враховують ці моменти і тому рекомендують регулярне профілактичне чищення бойлера не рідше ніж раз у рік. Під час чищення з бойлера повністю зливається вода, бойлер розбирається, демонтується тен і фланець. З бойлера видаляється осад і накип.

Тен чиститься від накипу і затверділих відкладень, перевіряється на наявність «витоку» а також на предмет цілісності нагрівальної спіралі. Крім цього оглядається і при потребі змінюється магнієвий анод. Після цього бойлер збирається, перевіряється герметичність з’єднань, бойлер промивається, набирається водою, проходить тестування і запускається в експлуатацію.

Тепер Ви можете спокійно користуватися гарячою водою з бойлера!

Предлагаем услугу чистка бойлера Киев, гарантируем профессиональный подход, оперативность, гарантию качества, умеренные тарифы.