Опалювальне обладнання з тривалим циклом горіння надало таку можливість. Наприклад, ви можете покласти до грубки пальне, і не підходити до котла від декількох днів до тижня. За рахунок чого це досягається?
Важливим проривом в світі опалювальної техніки стало відкриття принципу піролізу і виробництво газогенераторів. Цей процес виникає, коли є брак повітря. Тверде паливо прогорає і залишається попіл, а також гази, які являють собою суміш вуглекислої кислоти і летючого вуглецю. Ці речовини використовуються повторно, їх тепло забирається без залишку. Таким чином, паралельно працюють дві камери згорання. Грубка для піролізного газу знаходиться нижче, під колосниками, тому тягу потрібно контролювати примусовим шляхом. Особливості таких котлів:
- Повне згораня палива. Залишається лише невелика кількість попелу.
- Таке обладнання не потребує частої чистки.
- Нема потреби в частій закладці палива, в середньому - 1 раз в 2 доби.
- Автоматичне керування температурою теплоносія. Гарантований захист обладнання від перегріву, а отже – мінімізація ризиків поломки.
Отож, як бачимо переваги використання таких опалювальних систем очевидні. До речі, тут www.teplovik.net/catalog/81/tverdotoplivnye-kotly ви знайдете широкий асортимент котлів тривалого горіння по найкращій в Україні вартості.
Обладнання з верхнім принципом горіння також припало до смаку споживача. В даному випадку цикл горіння на одній закладці палива може досягати декількох діб, а інколи і до 1 тижня. Які особливості і переваги подібних систем?
- Відсутність зольника і колосника, оскільки горіння відбувається виключно у верхній частині обладнання.
- Повітря подається на верхній шар палива, при цьому воно не горить, а повільно тліє. Пальник, розташований зверху, опускається по мірі пропалювання палива поступово вниз.
- Конструкцією передбачено рухливий розподільник повітря, який знаходиться безпосередньо на шарі палива, і придавлює його по мені прогоряння. При цьому завжди є можливість достатнього збагачення киснем для підтримки горіння або його припинення для зменшення потужності.
- Універсальність у виборі палива. Такі котли працюють як на дереві, так і на вугіллі, торфі, брикетах, трісці і стружці.
Недолік у такого обладнання єдиний – це вартість. Втім, якщо раз вкласти гроші, то в результаті Ви отримаєте опалювальну систему з довгим терміном служби і стабільною роботою. А економія на паливі і ефективність не змусять себе довго чекати.