Якісне підлогове покриття, а також інші вироби з дерева ви можете придбати на ecowood. Саме тут представлено широке різноманіття паркету, ламінату, терасної і фасадної дошки на любий смак.
На відміну від вагонки або блок-хауса, торці фасадної дошки планкен не мають гострих країв – вони у неї скошені або закруглені. Різниця є і в способах кріплення – вони монтуються не в шип, а внахлест або встик з невеликими проміжками. Завдяки цьому фасад з планкена володіє здатністю «дихати», а округла форма торців дощок перешкоджає скупченню вологи.
Для виробництва цього матеріалу підходить не кожна порода дерева. Фасадний планкен виготовляється з деревини, що володіє щільною структурою, високою стійкістю до гниття, і естетично привабливою текстурою.
Найчастіше для виготовлення фасаду з планкена використовується стійка до впливу навколишнього середовища модрина. Крім підвищеної міцності і довговічності, планкен з модрини цінується і через красивий яскраво виражений малюнок текстури з буро-червоним відтінком. На будівельному ринку також широко представлений планкен з сосни, дуба, сибірського або канадського кедра, ялини і навіть екзотичних порід.
Незважаючи на високу стійкість модрини до впливу гниття, експерти радять додатково обробляти її захисними просоченнями або лаком.
Окремої уваги заслуговує фасад з планкена, виготовленого з деревинно-полімерного композиту. До його складу входить подрібнене дерево (в основному сосна) і суміш полімерів. Така дошка не тільки абсолютно не боїться вологи, але і відчуває себе чудово навіть при підвищених (до +70 °С) або наднизьких (до -50 °С) температурах.
До основних переваг обробки фасаду планкенном відносять:
- тривалий термін експлуатації, виробники стверджують, що вона здатна прослужити кілька десятків років;
- підвищена стійкість до впливу вологи і температурних перепадів;
- ідеальна вентиляція фасаду;
- додаткова теплоізоляція будівлі;
- висушений в особливих печах планкен вбирає вологу менш інтенсивно, тому довго зберігає свою форму і менш схильний до гниття;
- фасади з планкена здатні «дихати», тобто віддавати вологу навколишньому повітрю;
- простота монтажу планкена на фасад (не вимагає застосування якихось особливого устаткування або спеціалізованих інструментів);
- можливість комбінування з іншими видами облицювальних матеріалів;
- екологічна безпека.