Гігантська труба на сонячних батареях зробить морську воду питною

Одна з головних проблем південно-західного узбережжя США – брак питної води. Такі мегаполіси як Сан-Дієго змушені імпортувати велику частину споживаної води. Частковим вирішенням проблеми є станції опріснення. У Каліфорнії планується побудувати мережу з 15 великих опріснювачів по всьому узбережжю – від Сан-Дієго на півдні до затоки Сан-Франциско на півночі. Один із альтернативних проектів – футуристичний опріснювач на сонячній енергії під назвою «Труба» (The Pipe).

Плаваюча на воді в деякому віддаленні від берега блискуча 600-метрова труба, схожа на НЛО – так буде виглядати опріснювач, спроектований фірмою Khalili Engineers для міста Санта-Моніка. Поки станція існує тільки на папері, але автор Абдулазіз Халілі стверджує, що це не просто красива картинка, а цілком робочий проект. До речі, якщо вам потрібна якісна і недорога труба нж, раджу звернутись в компанію «Латея-А».

Робота більшості існуючих опріснювачів заснована на процесі зворотного осмосу. Це коли вода під тиском проходить через фільтри-мембрани, що затримують частинки солі. Такий спосіб ефективний, але вимагає великих енерговитрат. Так, відкрита на початку 2016 року в Сан-Дієго найбільша опріснювальна станція Західної півкулі «Посейдон» виробляє майже 190 мільйонів літрів чистої води в день. Вона забезпечує всього 8-10% потреби округу Сан-Дієго. І при цьому в добу витрачає стільки електроенергії, скільки вистачило б на 28,5 тисяч домоволодінь.

На відміну від традиційних опріснювачів, станція «Труба» буде використовувати інший спосіб очищення – електродіаліз. При такому методі через воду пропускається постійний електричний струм, і солі осідають на спеціальних мембранах, що притягують позитивно і негативно заряджені частинки.



Як відомо, за допомогою сонячних панелей отримується постійний струм, так що його не доведеться перетворювати, що дозволяє уникнути зайвого ускладнення конструкції опріснювача.

При електродіалізі не потрібні рухливі насоси, які потребують частої заміни, оскільки в солоній воді їх деталі швидко іржавіють і зношуються. Не потрібні і фільтри, які також потрібно часто міняти.

Робота Абдулазіза Халілі вийшла у фінал конкурсу Land Art Generator Initiative, в якому беруть участь проекти, що поєднують в собі рішення для нової енергетики з дизайнерськими досягненнями. Продуктивність станції повинна становити 4,5 мільярда літрів в рік. Це половина потреби Санта-Моніки.