Єрусалимська компанія SunDwater розробила автономну систему вартістю $16 000, яка використовує концентровану сонячну енергію для очищення води. В даний час компанія має в своєму розпорядженні два працездатні дослідних зразки, що очищають воду в пустелі Арава.
Генеральний директор SunDwater Шиммі Зімельс сподівається з допомогою гуманітарних організацій доставити порівняно просту в обслуговуванні систему в невеликі села в Південній Америці, Африці та Азії. При розробці системи дистиляції компанія поставила перед собою мету створити простий у використанні пристрій, здатний справлятися з різними типами забруднень і виробляти значну кількість питної води.
Принцип роботи: забруднена вода відкачується з будь-якого джерела і з допомогою параболічного відбивача, який повертається слідом за сонцем, нагрівається. Випаровуючись, вода очищається від домішок і перетворюється на конденсат, а потім, залишаючись в замкнутій системі, перетворюється в питну воду. А от якщо джерело води знаходиться глибоко під землею, доречними будуть насоси для свердловин Pedrollo, велика кількість користувачів по всьому світу вже оцінили переваги використання даного обладнання.
В цілому, в залежності від температури повітря, сонячної активності та джерела води, система може щодня виробляти близько 300-400 літрів води. Весь процес регулюється з пульта керування, за допомогою якого відбувається збір даних, перевірка рівня забруднення та запуск автоматичного очищення.
На відміну від інших сонячних систем очищення, SunDwater не просто опрісняє воду, а дистилює всі види забруднених вод. Крім того, іншим моделям необхідно використовувати сонячні батареї, щоб генерувати електроенергію для зарядки акумуляторів і запуску процесу.
«Ми нагріваємо воду за допомогою сонячних променів, і, таким чином, для технічних потреб нашій системі потрібно зовсім небагато електрики – для роботи насоса і комп’ютера», – пояснює Зімельс.
Після запуску в Хайфі першої моделі SunDwater три роки тому встановила офіційну альфа-версію системи в Кфар-Адумімі неподалік від Мертвого моря. Потім компанія запустила третій об’єкт в районі аеропорту ім. Бен-Гуріона і, нарешті, представила повноцінно функціонуючу систему в пустелі Арава.
Єдиною проблемою, з якою довелося зіткнутися SunDwater, – відсутність коштів на купівлю очисних пристроїв в районах, що зазнають нестачу питної води.