Керувати електронікою можна помахом накладних вій

Жіночий погляд здатний нести в собі велику силу: з його допомогою можна виразити любов і ненависть, занурити мужчину в океан обожнювання, або осадити дитину-бешкетника. А відтепер, завдяки новій технології, погляд зможе керувати не тілки людиною, а й електронними гаджетами.

http://a-studio.kiev.ua/kursy/kursy-narashchivaniya-resnits

Незвичайну косметику розробила бразильська дослідниця Катя Вега (Katia Vega). Її металевий макіяж дозволить управляти електронними приладами, що було продемонстровано на Конференції з інтерактивних поверхонь (Interactive Tabletops Surfaces and Сonference), яка пройшла в університеті Сент-Ендрюс.

Метою своєї розробки дослідниця назвала створення альтернативних способів управління електронікою: «Поки один користувач буде копатися в своєму телефоні в пошуках функції “фотоапарат”, інший лише доторкнеться до оправи розумних окулярів і вже зробить чудовий знімок. З моєю косметикою керувати електронікою стане зовсім просто», — каже Вега.



У лінійці високотехнологічного макіяжу Blinklifier представлені тіні для повік і накладні вії. На демонстраційному показі моделі варто було лише підморгнути залу, як кулястий безпілотний літальний апарат злітав у повітря, а зачіска починала світитися, немов новорічна ялинка, завдяки роботі тисячі світлодіодів.

«Ми здійснюємо як мимовільні, так і довільні рухи віями. На звичайне моргання система не реагує, але якщо ви закриваєте око більше, ніж на півсекунди, то вже можете керувати електронними пристроями. Коли верхнє і нижнє віко стикаються на тривалий час, ланцюг замикається, і це активує пов’язаний з ними мобільний пристрій.», — пояснює Вега, чия косметика була вже схвалена і визнана безпечною для використання на шкірі.

Поки що лінійка макіяжу є демонстраційною, але дослідниця розповіла, що вже веде переговори з виробниками косметики про її комерціалізацію винаходу.



Вега також займається вивченням інших технологій разом зі своїм колегою Уго Фуксом (Hugo Fuks). Їх зацікавили накладні нігті з вбудованими RFID-чіпами, якими можна відкрити електричні двері чи використовувати їх в якості проїзної карти для громадського транспорту.

Потенціал технології дійсно величезний — з цим погодилися майже всі фахівці, знайомі з розробкою бразильської дослідниці. Але для повноцінного впровадження її в наше повсякденне життя потрібна спільна робота декількох вчених, які розуміють, як можна оптимізувати і вдосконалити технологію, а також допомога комерційних компаній.