Швидкісне будівництво в Китаї: тридцятиповерховий готель за 15 діб

Деякі споруди у нас будують цілі десятиліття. Людина за цей час встигає вирости, сформуватися, отримати освіту і обзавестися потомством. Розвиваються за ці роки і будівельні технології, причому активно використовуються на практиці. У всякому разі, в Китаї. Тут навчилися зводити величезні житлові та ділові комплекси за півмісяця!

Китайські будівельники з компанії Broad Sustainable Building Co прославилися швидкісним будівництвом ще в 2012-му році. Тоді всього за 15 днів в провінції Хунань вони звели 30-ти поверховий готель і назвали його невибагливо, але по суті — «T30 Hotel». Фотографії будівництва і, в особливості, відеоролик, що відобразив всі етапи будівництва, розійшлися по мережі, зробивши Broad Sustainable Building Co найпопулярнішою китайською будівельною компанією в світі.



Однак, нове досягнення незабаром може затьмарити популярність попереднього проекту. Нова будова Mini Sky City ще монументальніша (на 220 поверхів, а це у випадку успішної реалізації проекту - новий світовий рекорд!), швидкість будівництва ще вища – 3 поверхи за добу. Такі темпи не можуть не вражати, навіть з поправкою на технологічні нововведення останніх років. Спробуємо розібратися в причинах таких ударних результатів.

При будівництві використовується модульний метод – саме ця обставина і допомагає прискорити процес. Будинок збирається як конструктор LEGO, з готових блоків. Уявіть, що цілу квартиру або навіть частину поверху формують не стіни, складені з цегли або плит, кожна нова секція просто ставиться поверх попередньої. Не складно зрозуміти, скільки часу і праці вдається заощадити.



Але це не вся правда про метод і терміни. Перш ніж будівництво закипить, треба зробити самі модулі. І ось тут-то нас чекає перше «лукавство» в статистиці – на створення 2736-ти модулів, які використовували при будівництві, пішло більше чотирьох місяців. До того ж, будівництво проходило в два етапи – перші 20 поверхів звели ще в минулому році, а решта 37 – в лютому поточного.

Варто зауважити, що європейські та американські архітектори такий метод будівництва не люблять. Зовнішній вигляд будівель неминуче виходить трохи примітивним і зовсім не залишає місця для якогось креативу. Однак, швидкість і економічність беруть своє.

По адресу http://khs-group.com.ua/balka_stalnaya_dvutavrovaya ви можете скачати актуальний прайс-лист на стальну двутаврову балку, а також на інший якісний металопрокат від компанії «ХС ГРУП».