Американський режисер провів 25 годин у віртуальній реальності

Давним давно, коли віртуальна реальність була фантастикою, багато хто вважав, що люди віддадуть перевагу їй реальному світові. Так це чи ні покаже час, а поки що американський режисер Дерек Вестерман вписав своє ім'я до Книги рекордів Гіннеса, встановивши новий рекорд по безперервному перебуванню у VR.

До цього дня ніхто не задавався питанням: як довго людина може перебувати у віртуальній реальності і що з нею станеться після цього? Нещодавно відповідь була отримана: максимальний час перебування людини у віртуальній реальності сьогодні становить 25 годин і 2 хвилини. Саме стільки зміг провести в цьому середовищі Дерек Вестерманн. За словами режисера, ним рухало бажання встановити рекорд перебування у віртуальному середовищі, гідний книги Гіннеса.

Для занурення у віртуальну реальність американець скористався шоломом-маскою HTC Vive і додатком «Tilt Brush», у якому люди можуть створювати унікальні картини, причому полотном для цих творінь служить весь оточуючий користувача простір. Ця програма була розроблена компанією Google порівняно недавно, втім вже здобула сотні тисяч прихильників по всьому світу.

«Tilt Brush» дозволяє малювати тривимірні картини буквально в повітрі. Для цього художнику потрібен шолом віртуальної реальності і спеціальні пристрої (контролери), один з яких є палітрою, а інший — пензлем. Малюнок можна не тільки розглянути з усіх боків, але навіть і зайти всередину нього. Цей додаток, на думку розробників, стане незамінним для дизайнерів, аніматорів і художників. Але також воно дуже зацікавить дітей, так як у віртуальному просторі можна створювати цілі казкові світи. А ось на сайті voblakah.com ви дізнаєтесь про найсвіжіші і найцікавіші новини у сфері хмарних сервісів.

Якщо ви думаєте, що перебувати у віртуальній реальності — суцільне задоволення, то сильно помиляєтеся. Проблеми у Дерека почалися вже в перші півгодини експерименту. За його словами, час протікав неймовірно повільно, і йому швидко набридло постійно сидіти на одному місці. Щоб розігнати нудьгу, Дерек вирішив повністю сконцентруватися на створенні віртуальних картин.

Виникли проблеми і з фізіологічними потребами: оскільки шолом-маску Дереку знімати було не можна, дістатися до туалету йому доводилося з допомогою помічника. Їв і пив він теж в масці.

Коли пішла 17-та година експерименту, у Дерека почалася блювота. На 22-ій годині американець почав щось бурмотіти собі під ніс, потім став запевняти присутніх, що марить і взагалі не розуміє, де знаходиться. Однак шолом-маску він зняв тільки через 25 годин після старту експерименту.

За визнанням самого режисера, навіть після зняття шолома-маски він довгий час вважав, що не виходив з гри, а вся навколишня реальність генерується шоломом.