При цьому, покупці платять за продукти стільки, скільки вважають за потрібне. Як правило, цей магазин відходів відвідують малозапезпечені сім’ї, яким нічим годувати своїх дітей.
Журналіст видання The Independent поспілкувалася з Кірсті Родс, однієї з постійних клієнток цього супермаркету. Зараз у жінки великі проблеми зі здоров’ям, а її чоловікові довелося звільниться, щоб взяти на себе зобов’язання по догляду за трьома дітьми. Дохід сім’ї впав майже до нуля.
«Цей склад допоміг нам буквально вижити в останній місяць», — говорить Кірсті. В цьому маркеті вони купують просрочені макарони, крупи, хлібо-булочні вироби, сік, соуси, овочі, фрукти, салати, десерти. Одного разу до цього супермаркету навіть завезли досить хорошої якості дитяче харчування. Тепер Кірсті планує проводити майстер-класи з варінні джему — свій вона варить з куплених в цьому магазині фруктів.
Засновник The Real Junk Food Project, Адам Сміт, планує відкрити подібні супермаркети харчових відходів в кожному великому місті Великобританії.
У The Real Junk Food Project є ще один дуже успішний проект — Fuel for School, в рамках нього активісти постачають до школи надлишки хліба, фруктів, овочів і молочної продукції з супермаркетів. Це допомагає нагодувати 12 тисяч голодних школярів в тиждень цілком придатною для харчування їжею, яка б в іншому випадку вирушила на звалище.
Раніше у Франції був прийнятий закон, який забороняє викидати непродані продукти харчування, термін придатності яких ще не минув. Магазини, площа яких перевищує 400 кв м, в обов’язковому порядку повинні передавати таку їжу благодійним організаціям. Санкції за порушення такого закону - до двох років в’язниці або штраф до 75 тисяч євро.
В компании Profiplast вы можете по лучшей в Украине стоимости заказать менюхолдеры, ценникодержатели, буклетницы, а также большой ассортимент другой современной качественной POS-продукции.