Але чому одним всі ці дрібні “гріхи” спокійно сходять з рук, а інші хворіють, причому лікування ангіни проходить важко і тривало? Все просто – значить, ваш імунітет погано тримає оборону. На його працездатність впливають багато факторів: стреси, перевантаження, зовнішні і внутрішні інфекції. Найбільш поширені збудники ангіни – бактерії: стрептококи, рідше-стафілококи і пневмококи.
Які ж основні симптоми ангіни?
- гостра біль у горлі, що підсилюється при ковтанні.
- збільшення та почервоніння мигдалин.
- стрибок температури до 38-40 градусів.
- відчуття ознобу і ломоти в тілі.
- головна біль.
- загальна слабкість.
При ангіні перше бажання – скоріше одужати. Особливо якщо вона виникла у відпустці. Але поки тримається температура, плюс пару днів після того, як вона стала нормальною, треба провести в ліжку – ангіна дає важкі інтоксикації.
Крім того, звичайна катаральна ангіна може трансформуватись в більш важку форму (у лакунарну або гнійну) і обернутися ускладненнями на життєво важливі органи: серце, нирки, суглоби.
При лікуванні ангіни, як правило, застосовують антибіотики пеніцилінового ряду або широкого спектра дії. Але їх має призначити лікар. По‑перше, бактерії можуть виявитися «байдужими» до певних антибактеріальних засобів (це називається резистентність), по‑друге, ангіна може бути і грибкового походження – в цьому випадку антибіотики взагалі не потрібні.
У деяких випадках при інфекційній ангіні можна обійтися антибактеріальними спреями, які володіють антисептичною, протизапальною і знеболюючою дією. Якщо ж без антибіотиків не обійшлося, їх курс переривати не можна, навіть якщо ви відчуваєте себе добре. Якщо біль у горлі дуже сильна, можна використовувати аптечні протизапальні розчини, якщо не дуже – досить сольового або содового розчину. Пастилки розсмоктують застосовують тільки після полоскань.
При ангіні влітку не робіть зігріваючих процедур. Їжте більше свіжих овочів і фруктів, але тільки у вигляді пюре. Виключіть також гостру і пряну їжу. Більше пийте, це прискорить вихід токсинів, але напої повинні бути теплими – гарячий чай або каву посилять біль у горлі.