Заповідник Цинги-де-Бемараха (Tsingy de Bemaraha Reserve) розкинувся на 152 000 гектарів у західній частині острова Мадагаскар. Статус національного заповідника ця велика територія отримала в 1927 році. В силу складного рельєфу тут досі збереглися місця, де, в буквальному сенсі слова, не ступала нога людини, завдяки чому ці землі збереглися в первозданному вигляді.
Безумовно, найцікавішою є частина, що являє собою плато з безліччю витягнутих вапнякових піків, які на мові малагасійців, що населяють Мадагаскар, називаються цинги. Розміри цих сіро-синіх скельних голок досягають 50 метрів, і за їх розмірами “кам’яні ліси” розділені на дві частини: “малі цинги”, розташовані неподалік від входу в парк, і “великі цинги”, розташовані вглибині заповідника.
Ці унікальні ландшафти утворені карстовими явищами, що тривали мільйони років. Вода вимила крейдяні пласти, оголивши численні зубці, які, слідом за водою, продовжував обтісувати вітер.
В цьому фантастичному сірому “кам’яному лісі” часом зустрічаються і його симпатичні мешканці – білосніжні лемури і индри, яких іноді можна помітити в обнімку зі скельними “деревами”. Заповідник рясніє і іншою різноманітною живністю, бо включає не тільки кам’яні, але і більш традиційні тропічні ліси, а також численні озера і болота, утворюючи багатогранну природну зону.
Заповідник так щедро помережаний вапняковими голками, що деякі його ділянки представляються і зовсім непролазними. Тому існує твердження, що це непоганий полігон для альпіністів. У будь-якому випадку, при відвідуванні Цинги-де-Бемараха рекомендується подбати про наявність міцного спортивного взуття. Тут можна повною мірою задовольнити свої екстремальні апетити, випробувавши на міцність скелі і ущелини, ну а тим, кому до душі більш спокійне проведення часу, можуть насолодитися чудовими краєвидами з висоти спеціально обладнаних оглядових майданчиків і мостів.
Якщо ви палкий шанувальник активного відпочинку, любите подорожувати, насолоджуватись екстремальними відчуттями в найекзотичніших і найнедоступніших куточках світу, приєднуйтесь до дружної команди “планБ”. На сайті planb.ua ви дізнаєтесь про подробиці даного проекту, його ініціаторів, умови участі, а також розклад турів.