Майкл Бейтц і його “божевільні” меблі

Очевидно, стандартний стіл для кухні, чи вітальні занадто нудний для дизайнера Майкла Бейтца. Він створює дуже оригінальні столи-скульптури, столи-твори мистецтва. І вони дійсно звертають до себе максимум уваги: для когось такі меблі здаються безглуздо-химерними, а для когось прекрасні, і наповнені глибоким філософським змістом.

Після екранізації «Аліси в країні чудес» весь світ точно знає, як повинен виглядати справжній Божевільний Капелюшник. Адже ми вже давно знайомі з оригінальними капелюшками, які можна назвати вершиною божевілля не тільки їх автора, але й носія. А оскільки творчих безумців в наш час більше, ніж досить, саме час познайомитися з одним з них, скульптором Майклом Бейтцом (Michael Beitz) з Нью-Йорка.

За шкалою божевілля, скульптурні твори Бейтца нітрохи не поступаються багатьом дивовижним капелюшках з арсеналу Капелюшника (ким би він не був). А на якій позначці зупинитися, оцінюючи скульптури за шкалою реалістичності, навіть важко припустити, адже ідеї для своїх творів автор бере в повсякденному житті. Він так видозмінює стандартні форми звичних предметів, що вони стають до божевілля абсурдними, а в чомусь і абстрактними. І таких предметів ім’я — «арт-об’єкти».

Найвідоміший його твір – стіл Not Now, закручений подвійний мертвою петлею. І в цю петлю, як у пастку, попадається погляд співрозмовника, що сидить на протилежному кінці столу. Цей аксесуар якимось чарівним, химерним чином акцентує увагу на близькість або, навпаки відчуженність; на людині, з якою виникає особливий зв’язок. Стіл став експонатом персональної виставки дизайнера під назвою Maybe Later в художньому музеї Розвелла, Нью-Мексико.

Звичайно, не кожен наважиться, і, насамперед, у силу естетично-практичних вподобань, мати у себе дома ось таке меблеве чудо.  А ось завітавши до меблевого супермаркету Нова Маркет ви можете придбати дійсно надійні, красиві і фінкціональні столи, стільці, крісла, а також чцдові набори для спальні, вітальні, кухні, дитячої кімнати.



Всі свої творіння Бейт створює для того, щоб висвітлити сучасні соціальні проблеми взаємодії між людьми. Художник намагається запобігти використання своїх об’єктів за прямим призначенням. Для нього ці творіння – символи завершення, щось чуже нормальному спілкуванню і взаємодії людей. Через форми, які можуть здатися комусь забавними і грайливими, художник розкриває глибокі психологічні наслідки напруги сучасного життя.

Божевільні скульптури Майкла Бейтза цікаві ще й тим, що їх, на відміну від інших дивних арт-проектів, можна не тільки зрозуміти, але і пояснити. А все тому, що тут ми знайдемо переплетення образів природи і предметів побуту, поєднання філософії та гумору.