Якщо розглядати основні «наріжні камені», які потрібно врахувати після того, як прийнято рішення про будівництво індивідуального будинку, дачі, то важливим у цьому контексті є дотримання геодезичних вимог.
Більшість з нас зі словом «геодезія» стикаються вперше при будівництві будинку, а в повній мірі розуміють, що це таке, швидше за все тільки геодезисти. На поверхні землі немає ідеально рівних, при цьому горизонтальних або похилих поверхонь, і тому, щоб встановити відповідність майбутнього будинку місцю його розташування на ділянці необхідна геодезія (геодезичні роботи).
Суть геодезичних робіт у будівництві – встановлення на ділянці точного місця і контроль правильності розташування об’єкта під час будівництва. Усі геодезичні роботи під час будівництва котеджу поділяють на: топографічну і виконавчу зйомку.
Топографічна зйомка
Топографічна зйомка проводиться на етапі підготовки до будівництва. Створюється точна карта вашої ділянки в результаті вимірювання нахилу грунту, розміру ділянки, а також місцезнаходження об’єктів, які можуть впливати на майбутный будинок: дорога, будівлі, огорожі та багато іншого. Як правило, топографічний план виконується в масштабі 1:500.
Готові проекти будинків для будівництва визначають завдання геодезичного дослідження ділянки для створення топографічної зйомки.
На підставі топографічної зйомки архітектор вносить в готові проекти будинків з розрахунками такі зміни: прив’язує будинок до ділянки, наносячи на генплан розташування вашого будинку і визначаючи в проекті нульову позначку (тобто визначається висота підлоги у вашому будинку по відношенню до поверхні ґрунту, яка відображається в проекті).
Виконавча зйомка
Наступний етап, коли потрібно геодезист – початок земляних робіт. Фахівець виробляє винос об’єкта в натуру: на вашій ділянці він розбиває осі будинку на підставі прив’язки будинку до ділянки. Потім визначає глибину закладення фундаменту і нульову позначку будинку, переносить осі до котловану фундаменту.
Навіщо все це потрібно
1. Найкраще розташування будинку щодо вашого рельєфу. Це тільки на перший погляд здається, що дуже просто вирішити де саме будувати. Будинок повинен не тільки ефектно виглядати на ділянці, але і:
- розташовуватися максимально близько до ліній комунікації,
- правильно розташовуватися по відношенню до сторін світу,
- враховувати відстані до сусідніх будівель, у цьому контексті хочеться порекомендувати послугу межевание Чехов від компанії ООО «Кадастровая инженерия».
- враховувати рельєф вашого наділу.
Щоб найвигіднішим чином визначити, де на ділянці варто розташувати житловий будинок, проект важливо адаптувати до даних топографічної зйомки.
2. Визначення необхідності земляних робіт та їх обсяг, визначення необхідності влаштування дренажної системи.
3. Створення ландшафтного дизайну.