Такі генератори використовують різні види палива і призначені для вирішення різних завдань. Бувають генератори, обладнані бензиновими і дизельними двигунами, а також двигунами, що працюють на зрідженому газі, в тому числі зварювальні та інверторні.
Бензогенератори (з двох - і чотиритактними двигунами) відрізняються низькою ціною і економічною витратою палива. Це більшою мірою відноситься до інверторних генераторів. Є моделі як для підключення малопотужних (до 1 кВт) приладів, так і для повного забезпечення електроенергією заміського будинку (до 15 кВт).
Дизельний генератор, в порівнянні з бензиновим, більш економічний і може довго працювати без дозаправки. Ряд моделей оснащені датчиком рівня масла з автоматичною системою зупинки двигуна і системою захисту від перевантажень.
Як вибрати генератор?
Перед тим як вибрати генератор, необхідно відповісти на наступні питання. Який вид струму необхідний, яке навантаження ви будете до нього підключати, на якому виді палива він повинен працювати, як часто і довго він буде використовуватися - і нарешті, чи будете ви його переміщувати в процесі експлуатації (потрібна мобільна або стаціонарна установка)?
Після цього можна зупинитися на виборі додаткових функцій (потрібної якості вихідної напруги, наявності електрозапуска двигуна, шумозахисного кожуха, силових розеток або клем, лічильника мотогодин, а також можливості автоматичного включення).
Вибір виду струму
Найчастіше потрібне джерело автономного електропостачання однофазних споживачів з активними (лампи розжарювання, електроплити тощо) і реактивними (електродвигуни) навантаженнями.
Для забезпечення електроенергією обладнання будівельного та спеціального призначення іноді потрібен трифазний генератор. У конструкції трифазних генераторів передбачена можливість однофазного виходу, при цьому можна використовувати не більше 1/3 номінальної трифазної потужності.
Також, як правило, на всіх генераторах встановлена розетка для видачі 12 вольт постійного струму.
Визначення номінальної потужності генератора
Перед вибором генератора необхідно зробити попередній розрахунок споживаної потужності. Для цього необхідно визначити, які в будинку прилади споживання, і як часто вони будуть використовуватися, їх номінальну повну потужність і пускові струми.
На цьому етапі доцільно проаналізувати одночасність використання різних споживачів і розділити їх на групи. Крім цього необхідно закласти запас потужності (коефіцієнт резерву потужності генератора), який дозволить врахувати можливі помилки у вихідних даних при розрахунку чи перспективи енергоспоживання (зазвичай його вибирають в діапазоні 10-25%).
Надійні, по доступній вартості бензинові і дизельні генератори для дачі різної потужності пропонує інтернет-магазин «Дизель Генераторс».