Збираємось у дорогу: як правильно скласти речі у валізу

Як правило, перед далекою поїздкою процес пакування валізи починається з визнання невтішного факту: все, що нам би хотілося взяти з собою в дорогу, в неї не поміщається. Звичайно ж, потрібно ще раз критично оцінити ту купу речей, яку ви плануєте заштовхати у валізу, і як мінімум, зменшити її вдвічі. Як показує практика, половина з того, що ми веземо з собою у подорож, не використовується зовсім, або без проблем знаходиться на місці призначення.

Вибір тканинної чи пластикової валізи – справа смаку. Пластикова легко миється, до того ж крихкі і ламкі речі доїдуть в ній в цілості й схоронності. Перевагою тканинної валізи є можливість використання всіляких накладних кишень, що дуже зручно при перевезенні речей, до яких завжди повинен бути швидкий доступ. Вартість тканинного варіанту зазвичай дешевша пластикового аналогу, і при правильній упаковці речей за цілість багажу теж можна не переживати.

Отже, приступаємо до укладання речей в нашу валізу:

1. На дно укладаємо все найважче і габаритне, попередньо обернувши кожну річ в окремий пакет, а при необхідності загорнувши у щось щільне і м’яке. Наприклад, пляшку з алкоголем краще загорнути в товстий светр або куртку.

2. Туди ж на дно вкладається все взуття. Кожну пару складайте окремо, верхньою частиною один до одного, носком до п’яти, і загортайте в пакет. Для економії місця рекомендуємо шкарпетки і колготки згорнути у валики і засунути в взуття.

3. Якщо вам потрібно перевезти щось габаритне або таке з одягу, що дуже мнеться, скористаємося методом «кокона», який демонструє відео в кінці статті. А ось корисні інструкції щодо красивого і акуратного складання чоловічої сорочки.

4. Всі трикотажні речі складаємо, скручуючи в тугі валики. Такі валики не займають багато місця, і з їх допомогою можна заповнювати порожнечі, дуже небажані в будь-якій валізі. Зрозуміло, упаковку речей потрібно починати з найбільш великих і об’ємних.

5. Жорсткі ремені краще не скручувати в спіралі, а розташувати по периметру валізи – так вони «з’їдять» менше корисного об’єму.

6. Косметику і парфуми упакуйте окремо, особливу увагу приділіть флаконам і аерозолям. Випадки, коли вони пошкоджуються в дорозі, не та вже й рідкісні. Щоб пролитий лосьйон або тональний крем не зіпсували ваші речі, використовуйте для їх упаковки щільні пластикові пакети з застібкою.

7. Пакуючи валізу, не набивайте її «під зав’язку». Всі речі повинні лежати щільно одна до одної, але так, що б у разі чого, вам не довелося вивалювати весь вміст, а потім стрибати по кришці, щоб все заштовхати назад. Подумайте, що перевозиме може вам знадобитися в дорозі, і покладіть це зверху. Те саме варто проробити і з предметами, до яких митники виявляють підвищений інтерес (взуття з металевими каблучками, дроти і зарядні пристрої для різних електронних гаджетів і т. д.).