Що потрібно, щоб встановити газовий котел?

Газ вважається найбільш затребуваним видом палива, оскільки володіє величезною кількістю переваг. Якщо до будинку підведена газова магістраль, то проблема з опаленням легко вирішується, але з суворим дотриманням деяких важливих правил.

Сучасні газові котли бувають двох видів: підлогові і настінні, вони відрізняються один від одного потужністю та типом установки. У будь-якому випадку монтаж газового котла – це досить клопіткий процес, що вимагає не тільки професійної участі, але і підготовки відповідної документації.

Грамотно встановити котельне обладнання зможуть досвідчені професіонали, які знають всі тонкощі виконання робіт такого типу. А от щодо самої моделі, то раджу тут ознайомитися з характеристиками німецьких газових котлів Buderus. 

Правила монтажу

Щоб підключити заміський котедж або квартиру до загального газопостачання, треба отримати в газовій інстанції технічні умови. Для цього людина пише заяву, де вказує обсяг споживання газу в 1 годину, який ймовірно буде використовуватися. Такий документ офіційно дозволяє проводити монтажні роботи. Не варто забувати про розроблення проекту встановлення опалювальної системи, який включає в себе схему розміщення самого котла і прокладку газопроводу, починаючи від підключення в будинку і закінчуючи проведенням газового трубопроводу по ділянці. Якщо проект буде складено правильно, то у відповідній інстанції його завіряють печаткою.

Існує ряд місць, де забороняється встановлювати газовий котел. До них відносяться: ванна, легкозаймисті поверхні, балкон, коридор, приміщення без нормального провітрювання і т. д. В обов’язковому порядку повинен бути встановлений контур заземлення, а стіни під настінний модель – вирівняними і відштукатуреннимі.

Оптимальне місце для установки

Найчастіше настінний газовий котел встановлюють на кухні, для підлогової моделі необхідно підготувати окреме приміщення – котельню. Основною вимогою при монтажі агрегату вважається витримка оптимальної відстані: не менше 20 см до газової плити або іншого обладнання. Відстань від обладнання до стіни має бути від 30 до 50 см. При цьому важливо, щоб поблизу знаходилося джерело електроенергії.

Вибравши підходяще місце для розміщення обладнання, можна приступати безпосередньо до самого монтажу. Всі монтажні роботи повинна виконувати спеціалізована бригада майстрів з багаторічним досвідом і необхідним інструментарієм. Важливо простежити, щоб пристрій прикріпили і підключили грамотно, дотримуючи всі правила, адже в іншому випадку це може спричинити за собою неприємні наслідки.