Правила догляду за ламінатом

Ламінат ось вже багато років займає лідируючі позиції на ринку підлогових покриттів. Він красивий, зручний, легкий в укладанні і догляді. До числа його переваг входять і висока зносостійкість і міцність, і величезний асортимент, що дозволяє підібрати ламінат під будь-який інтер'єр. Але мало купити і укласти покриття, потрібно ще й правильно за ним доглядати.

Не знаєте, де придбати ламінат? Раджу завітати до магазину “MyFloor”, ось тут http://my-floor.com.ua/laminat представлено широкий вибір цього підлогового покриття найвищої якості по розумній ціні.

Подряпини

Вони на ламінаті можуть з’явитися раптово й причин для цього багато: ніж чи виделка, що випадково впали на підлогу, пазурі тварин, маленькі діти, меблі на коліщатках — все це може стати приводом для появи неприємних слідів, яких, здавалось би, неможливо позбавитись. Але все набагато простіше! Існує спеціальна ремонтна суміш, яка здатна назавжди заховати «страшні і жахливі» подряпини, не давши їм жодного шансу на життя. Коштує це задоволення 200-300 грн. залежно від виробника і обсягу.

Немає можливості витратити такі гроші? Купіть акриловий герметик, а краще відразу два — світлий і темний — ну щоб можна було їх змішувати для отримання потрібного вам відтінку. Візьміть гумовий шпатель і ретельно замажте пошкоджену ділянку підлоги, видаліть надлишки і дайте суміші підсохнути. Залишається тільки відполірувати.

Для дрібних подряпин підійде восковий олівець, який підбирається під колір вашого ламінату. Наносити його потрібно на очищену суху поверхню, в принципі, так само як і ремонтну суміш. Після нанесення пошкоджену поверхню потрібно ретельно відполірувати м’якою ганчіркою і все, ваш ламінат знову як новенький!

Плями

Вони можуть з’явиться буквально «на рівному місці»: жирні, чорнильні, від фломастерів і фарби, від помади і взуття, від фруктів і овочів, від хімічних препаратів — загалом, від усього чого завгодно. І всі вони видаляються по-різному.

Жирні плями маслянисті плями, смолу і жувальну гумку можна видалити простим заморожуванням. Для цього підійде пакет льоду, заморожених овочів або навіть курка з морозилки. Покладіть прямо на пляму що-небудь з перерахованого вище і почекайте трохи. Коли жир або смола застигнуть, видаліть їх гумовим скребком або ножем для різання масла (ні в якому разі не металевим!). Залишки можна змити за допомогою засобу для чищення скла.

Сліди від взуття видаляються звичайним канцелярським ластиком. Просто потріть ним пляму і побачите, як швидко і легко вона зникне.

Сліди від овочів, фруктів, чаю та кави  можна знищити звичайною м’якою ганчірочкою, змоченою у воді. Тільки не переборщіть з останньою — ламінат не любить вологу у великих кількостях. Якщо сліди від соку і фруктів вже засохли і частково в’їлися в підлогу, то видаляти їх доведеться за допомогою ацетону або рідини для зняття лаку.

Хімічні плями. Ці їдкі плями вже нічим не видалити, але приховати їх все ж таки можна. Спеціальна відновлювальна паста — і ваш ламінат знову свіжий і «здоровий». Правда, коштує цей засіб не дешево — від 200 грн. і вище.

Чорнильні плями, плями від взуттєвого крему, лаку для нігтів, губної помади видалити можна за допомогою ганчірочки, змоченій в ацетоні або концентрованій оцтовій кислоті. Проте діяти тут треба вкрай обережно і тільки в межах плями, не допускаючи попадання розчинника на чисту поверхню ламінату.