Балкони-їжаки будинку VM-house у Копенгагені

У Копенгагені, як і в будь-якому іншому великому мегаполісі, є свої проблеми з житлом, у зв'язку з чим мер міста наприкінці 90-х років пообіцяв побудувати 5 тисяч доступних квартир для жителів. І спеціалістам архітектурного бюро BIG Architects доручили зробити проект величезного житлового комплексу The Clover Block – десь на 3 тисячі квартир. Як у них це получилось, подивимоь на прикладі оригінального будинку VM-house

Вирішили засклити балкон? Справу цю слід довірити досвідченим спеціалістам фабрики вікон “ГЕОКОМ РЕСТ”, ось тут ви можете ознайомитись з пропонованими варіантами скління, особливостями технології, використовуваними матеріалами, цінами.

Соціальне житло за зрозумілих економічних причин, як правило, будують на околицях, але в даному випадку під забудову було відведено невелике зелене поле, розташоване майже поруч з центром міста. Раніше тут розташовувався копенгагенський аеропорт, у війну його забудували бараками для біженців, а потім там були тренувальні поля футбольних клубів. Все це оточене промисловими підприємствами, так що зовсім не хотілося відбирати цей зелений острівець у жителів. Ось що придумали BIG Architects.



Свою назву VM House отримав з цілком тривіальної причини: сліди двох блоків комплексу за формою нагадують латинські букви V і M. Яскрава відмінна риса будинків - трикутні балкони на південному фасаді будинку V. Здалеку будинок схожий на химерну тварину, що озброїлась гігантськими голками.


Житлові блоки кожної будівлі були сконструйовані таким чином, щоб в них потрапляла велика кількість денного світла і, в той же час, приватне життя квартирантів залишалося недоторканим для чужих поглядів. Всі апартаменти - двоповерхові з північної сторони, і оснащені широкими панорамними вікнами з південної.

Логіка “діагоналі”, використана в будинку V, М-корпусі зберігається, але змінюється взаємна орієнтація квартир, що розбивається на більш дрібні частини. Архітектори надихалися концепцією Unite d’ Habitation відомого архітектора Ле Крбюзье. У цьому проекті Julien De Smedt і Bjarke Ingels намагалися переосмислити і удосконалити концепцію Unite d’ Habitation. Центральні коридори сконструйовані так, що зовнішній світ може пробивати їх наскрізь.



Цей житловий комплекс відмінно демонструє мозаїчність сучасного життя. У двох корпусах - більше вісімдесяти різних типів квартир, спроектованих відкритими для індивідуальних потреб мешканців.

До речі, за цей житловий комплекс архітектори BIG + JDS отримали Forum AID Award в номінації “Best building in Scandinavia” in 2006. По сусідству з комплексом стоїть не менш цікава будівля  BIG + JDS - VM MOUNTAIN, про яку ми вже раніше розповідали.