Дев’ять з десяти українців все частіше замислюються про можливість переїзду. Фахівці кажуть, що конкуренція на світовому ринку праці сьогодні чимала, але тим не менш знайти роботу цілком реально. А тим більше, якщо долучитися до соціальної мережі Сервент, саме тут можна знайти багато вигідних пропозицій роботи за кордоном, а також запропонувати свою вакансію.
Найбільш високі шанси працевлаштуватися у фахівців IT-галузі. Хорошого програміста приймуть з розпростертими обіймами практично в будь-якій країні світу, але найчастіше фахівці вибирають Західну Європу і США. Причому зарплати європейських програмістів у більшості випадків практично такі ж, як і в Україні, - від 1800 до 2500 євро. Але це айтішників не відлякує. Адже для них така робота - перш за все можливість “зачепитися” і залишитися в обраній країні.
В ОАЕ, Катарі, Кувейті - словом, на стабільному Близькому Сході - можна знайти роботу в готельному бізнесі. При цьому покоївка з українського готелю навряд чи зможе “перекваліфікуватися” в покоївку в готелі в ОАЕ, адже візьмуть на цю роботу далеко не всіх.
Тут є обмеження за віком (в основному до 25, максимум - 30 років), а знання англійської мови - обов’язково. З досвіду агентств з працевлаштування, найчастіше на такі вакансії претендують колишні менеджери з продажу або, скажімо, банківські працівники. Тут можна заробити $800-1000 в місяць.
Цілий рік потрібні працівники вдома, няні, доглядальниці в російськомовні сім’ї в Західній Європі (600-700 євро), а також люди для роботи в сільському господарстві, теплицях, на рибозаводах, у будівництві (у найближчій до нас Польщі на такій роботі можна заробити в середньому 600 євро в місяць).
Як і в будь-якій справі, у пошуку роботи за кордоном важливо дотримуватися певного плану. Остаточно визначтесь, яку роботу ви бажаєте знайти, яким країнам віддасте перевагу в першу чергу і скільки часу даєте собі на пошуки. При цьому, зрозуміло, треба ставити реальні цілі, з урахуванням того, що в середньому пошук роботи в Європі займає від 3 місяців до півроку.
Після цього приступайте до створення резюме, яке має бути складено іноземною мовою. Вкажіть освіту, досвід роботи, свої здобутки, контактну інформацію, постаравшись вміститися на одну сторінку друкованого тексту.
Є кілька моментів, до яких треба бути готовим заздалегідь.
По-перше, як ми вже зазначили, підготуйтеся до тривалого пошуку - цей процес тільки в рідкісних випадках займає не більше місяця.
По-друге, потрібно бути заздалегідь готовим до деяких витрат. Як мінімум - на оформлення документів і переїзд, але, можливо, доведеться ще й з’їздити на пару співбесід в обрану країну.
По-третє, раз і назавжди усвідомте собі, що переїзд за кордон - це не розважальна турпоїздка, де вам показують тільки найкрасивіше і найцікавіше. Будьте готові, що в кожній країні свої традиції і свій менталітет. І не зайве про це дізнатися заздалегідь.
І, нарешті, потрібно бути готовим до певних незручностей на новому місці. Життя без сім’ї і старих друзів - це ще півбіди. Справа в тому, що в Європі набагато вищі не тільки доходи, але і витрати. Тому, перш ніж погоджуватися на “цікаву пропозицію”, підрахуйте, скільки ви будете витрачати на оренду житла, харчування, транспорт. Цілком можливо, що вам, як переважній більшості заробітчан, доведеться ділити кімнату з двома-трьома сусідами, принаймні перший час.