Багато фахівців сьогодні не працюють в офісі “від дзвінка і до дзвінка”, а виконують свої обов’язки через інтернет. Поняття заробітку також істотно змінилося. Компанії, які зрозуміли силу всесвітньої павутини, і поспішили перенести свій бізнес в інтернет йдуть в ногу з часом.
І для звичайних людей відкрилися нові можливості. Наприклад, фріланс і фрілансер. Але хто такий фрілансер? Це людина, що перебуває “у вільному плаванні”. Вона сама знаходить собі клієнтів, пропонує свої послуги і заробляє гроші. Зараз існує багато сервісів фрілансу, достатньо “загуглити” це слово і спробувати попрацювати на одному, або відразу декількох сайтів, що з”являться у першій 10-ці пошукової видачі.
Однак, щоб стати вільним працівником одного бажання недостатньо. Ви повинні володіти професійними навичками. А ось і професії, які зараз найбільш затребувані у фрілансі :
- Розробка сайтів і всього, що пов’язано з сайтами;
- Все, що пов’язано з дизайном;
- Написання текстів (рерайт, копірайт, тексти рекламного характеру);
- Реклама і маркетинг;
- Аутсорсинг і консалтинг;
- Все, що пов’язано з аудіо та відеоматеріалами;
- Програмування;
- Фотографії;
- СЕО оптимізація;
- Переклади текстів;
- Архітектура та інтер’єр;
- 3D графіка;
- Навчання по скайпу (репетиторство);
- Поліграфія;
- Менеджмент;
- Анімація і FLASH;
- Мережі і інфосистеми;
- Розробка мобільних додатків;
- Адміністрування груп у соціальних мережах;
Однак, потрібно бути готовим до деяким нюансам роботи у фрілансі.
По-перше, облікові записи на біржах платні. Є і безкоштовні, але замовники зазвичай не сприймають серйозно фрілансерів з безкоштовним аккаунтом. Тому, треба купити платний аккаунт. Так у вас буде більше шансів брати хороші замовлення.
По-друге, ваш щомісячний заробіток залежить тільки від вас. Тут немає начальника і фіксованої зарплати. Все залежить від вашого вміння пропонувати свої послуги і ладити з замовниками.
По-третє, ви повинні чітко побудувати свій робочий день. Фрілансери в більшості своїй працюють вдома. Це на перший погляд здається плюсом, але якщо подумати, не такий вже і плюс. Домашня обстановка може розслабити фрілансера, що в підсумку позначиться на його заробітку.
Ну, і останній важливий пункт – хороше портфоліо. Без хорошого портфоліо важко буде зацікавити замовника. Перед тим, як йти на біржу, підготуйте свої найкращі роботи. Можливо не варто відразу кидати свою основну роботу заради фріланса.
Життя зараз важке, втім не варто опускати руки, а наполегливо шукати шляхи фінансового благополуччя. Допоможе вам у цьому статья Як створити множинні джерела доходу, саме тут ви знайдете корисні поради щодо відкриття власного інтернет-магазину, фрілансу і інших видів підробітку.