Гіалуронова кислота: на що здатна і в яких засобах

Ефективний зволожуючий засіб, панацея від зморшок, найкращий філлер для ін'єкцій — у гіалуронової кислоти багато титулів і є навіть негласна номінація на еліксир молодості.

Лаборатория Vichy представляет эффективный компенсирующий комплекс Neovadiol для коррекции признаков старения в период менопаузы. Благодаря уникальной комбинации активных компонентов ваша кожа станет более упругой и эластичной, с красивым равномерным тоном.

В організмі кожної людини виробляється гіалуронова кислота (ГК). Вона займає простір між клітинами, що оточує їх і забезпечує їх нормальне функціонування, а також стимулює виробництво нових колагенових і еластинових волокон. Одна з головних властивостей гіалурновой кислоти - притягувати до себе воду. Адже саме зневоднення прискорює старіння нашого організму в цілому і шкіри зокрема. Без вологи шкіра не здатна ефективно працювати, повноцінно виробляти колаген та еластин. Крім того, знижується місцевий імунітет і захисні функції, ми стаємо беззахисними перед зовнішніми і внутрішніми агресивними факторами. Візуально все це виливається в зморшки, тьмяний і нерівний колір шкіри, знебарвлення, в’ялість та інші «супутники» старості.

Вперше про гіалуронову кислоту заговорили в 1934 році, коли вчені Карл Мейер і Джон Палмер вперше виявили цю речовину у складі бичачого ока. Вони ж пізніше з’ясували, що ця речовина володіє унікальною здатністю утримувати вологу: одна її молекула здатна зв’язати між собою 500 молекул води!

У нашому організмі гіалуронова кислота присутня в суглобах — завдяки їй вони рухливі; у очному яблуці — підтримує оптимальний стан скловидного тіла; і в шкірі — утримує волокна колагену і еластину (білків, що відповідають за пружність і еластичність шкіри) у правильному положенні. Але з кожним роком кількість власної ГК в організмі зменшується.

Щоб заповнити втрачене, клітини шкіри — фібробласти — потрібно простимулювати до поділу, тобто до вироблення власної гіалуронової кислоти. Зробити це можна з допомогою оновлюючих процедур, наприклад пілінгів, або ж вводити речовину безпосередньо всередину.

Відразу потрібно зазначити, що прийом гіалуронової кислоти в якості різних бадів не виправданий. ГК — це полісахарид, іншими словами, складний вуглевод, процес розщеплення якого починається вже в ротовій порожнині під дією слини. Причому всі обіцянки, які даються виробниками на упаковці: активне зволоження, підтягнутий каркас шкіри, ліфтинг, сяйво - це брехня. Гіалуронова кислота все це може, але тільки не через шлунково-кишковий тракт.

Молекула гіалуронату дуже велика і важка. Вона не здатна проникнути через шкіру. Зараз, звичайно, її можна фрагментувати і інкапсулюрвати на маленькі ланцюжки. В такому вигляді вона здатна зволожити верхні шари епідермісу, але майте на увазі, креми з таким змістом ГК коштують значно дорожче.

А ще в випадку з гіалуроновою кислотою не працює принцип «чим більше, тим краще». Вона проявляє свої активні властивості в низьких концентраціях (0,1%), тому не варто засмучуватися, якщо ви знайдете її в кінці списку інгредієнтів.