Вчені використовували здібності грибного міцелію утворювати добре розгалужену підземну структуру (довжина ниток в одному грамі може досягати 35 кілометрів) і зростати в специфічному рослинному середовищі – опалому листі, старих деревах. Розробкою нового біоматеріалу паралельно займалися відразу кілька американських компаній – «MycoWorks» і «Ecovative».
В лабораторії міцелій змішали з сільськогосподарськими відходами – старою соломою, соєвим, рисовим і кукурудзяним лушпинням, і на кілька днів помістили субстрат в прес-форми для цегли. Вийшли дуже легкі, стійкі до цвілі і вогню цеглинки, що не поступаються по міцності бетону. Ідеальний матеріал для будівництва! Крім того, після завершення експлуатації, будівлю з біоцеглин можна знести і відправити в компост, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.
Для вирощування нового будівельного матеріалу підходять тільки швидкорослі види грибів. Щоб міцелій ріс, зв’язуючись, наче клей, з іншими компонентами біоцеглин, повинні дотримуватися певна температура і вологість.
Розробники вважають, що грибна цегла придатна для використання в різних кліматичних умовах, у тому числі, на територіях з суворим кліматом. Правда, новинка поки не надійшла у відкритий продаж, так як цьому матеріалу ще належить пройти процедуру сертифікації. Зате технологія sip panel вже давно зарекомендувала з найкращої сторони при будівництві житлових будинків.
Ось так виглядає 12-метрова вежа Hy-Fi з грибних цеглин на території Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Автор – переможець щорічного конкурсу молодих архітекторів MoMA PS1 Девід Беньянмін.
Крім вирощування цегли, розробники пропонують використовувати міцелій для виробництва панелей, аналогічних ДСП – замість токсичного полімерного клею дерев’яну щепу пов’язуватимуть натуральні грибні волокна.
Цей проект «MycoWorks» вже отримав підтримку, але поки ще перебуває на стадії запуску. Якщо все вдасться, він відкриє безмежні можливості для створення екологічно чистих меблів.