Найбільш “просунуті” господарі намагаються оптимізувати простір і перетворюють його в зону відпочинку або робочий кабінет. Однак для реалізації цієї задумки необхідно спочатку зайнятися утепленням балкона. Проте тут виникає інша проблема – з чого власне розпочати? Які роботи і приготування необхідно здійснити на підготовчому етапі, щоб результат не тільки не розчарував вас, але і продовжував радувати довгий час.
Для того, щоб виконати якісне утеплення балкона своїми руками потрібно всього лише дотримуватися 6 простих порад від GrandEngineer – і у вас гарантовано все получиться!
1. Зароблюємо стики і щілини
Після того, як ви прибрали все зайве з балкона, необхідно ретельно промазати всі щілини і стики за допомогою спеціального складу-герметика. Це необхідно зробити для того, щоб холодне повітря не проникало всередину приміщення і не утворювалися так звані «містки холоду».
2. Монтуємо конструкцію з пінополістиролу
Наступним етапом буде монтування основи з екструдованого пінополістеролу, товщина якого повинна бути не менше 30-50 міліметрів. Якщо ви плануєте поєднати балкон і кімнату в єдиний простір без переходу, порогу або сходинки – краще всього вибрати пінополістирол завтовшки 50 міліметрів. Утеплювач необхідно встановити основним, першим шаром впритул до бетонної стіни і прикріпити за допомогою пластикових «грибів». Всі стики і шви, що утворилися в процесі монтажу, необхідно обробити монтажною піною.
3. Монтуємо ізолюючу фольгу
Для додаткової гарантії збереження тепла на вашому балконі також рекомендується використовувати спеціальну ізолюючу фольгу. Завдяки своїм особливим властивостям, вона відіграє дуже важливу роль і поєднує в собі три важливі функції:
- є другим додатковим утеплювачем,
- виконує функцію пароізоляції,
- фольгована поверхня здатна відбивати тепло, що дозволяє зберегти тепло всередині.
При монтажі ізолюючої фольги важливо уникати появи нахлестів, тому найбільш підходящий варіант – це монтаж в стик. Стикувати краще всього на стінах, попередньо відступаючи від кутів по 3-5 сантиметрів. Для повної теплоізоляції необхідно стики полотен фольги проклеїти алюмінієвим скотчем.
.
4. Фінішна обробка балкона
Приступаючи до фінішної обробки балкона або лоджії, почати краще з підлоги. Для цього чудово підійде дерево, яке є відмінним теплозберігаючим матеріалом, тому, в якості лаг рекомендуєтья встановлювати сосновий брус, перетином 50 на 40 міліметрів, і кроком 40-50 сантиметрів. Сосновий брус через утеплювач кріплять безпосередньо до бетонної основи, а на поверхню бруса кріплять дошки підлоги або фанеру.
5. Монтуємо решетування стін
Після того, як ми закінчили з утепленням підлоги, починаємо утеплення стін. Для цього на стіни монтуємо решетування, таким же способом, як і на підлогу. В якості обрешітки використовуються дерев’яні бруски перетином 20 на 40миллиметров. Решетування кріпиться за допомогою шурупів або дюбелів, через утеплювач в бетонну або цегляну основу. Таке кріплення створює між утеплювачем і фінішною обробкою повітряний прошарок, яка зменшує втрати тепла і дозволяє заховати дроти.
6. Фінішна обшивка стін
І нарешті останнім, проте найприємнішим, є обробка лоджії або балкона декоративними панелями. Це можуть бути панелі ПВХ або вагонка ПВХ, панелі МДФ або дерев’яна вагонка, гіпсокартон або такий сучасний матеріал як скломагнезитовий лист.
В современное непростое время не каждый из нас может позволить себе приобретение дорогого матраса, в особенности если это касается дачи или временного загородного дома, поэтому для этих целей лучше всего купить здесь жесткий матрас Киев, благодаря широкой сети специализированных магазинов, имеет возможность предложить подобные изделия хорошего качества, которые прослужат не один год.