Барселона — незбагнене і зухвале місто Іспанії, символ каталонської культури і сучасного мистецтва, дивним чином поєднує автентику і неоготику, завзято захищає свої традиції і сміливо кидає виклик усталеним поглядам.
Саме роботи видатного архітектора-каталонця перетворили Барселону в Мекку художників та дизайнерів зі всього світу. Химерні ліхтарі на Королівській площі і фантастичні образи садиби графа Гуеля і сьогодні дивують не менше, ніж в день свого створення, а палац близько бульвару Рамбла, будинок Вісенс, Будинок Бальо і Каса Міла нарівні з Парком Гуеля є частиною світової спадщини ЮНЕСКО. Але головний символ багато в чому суперечливого і досі нерозгаданого генія — це, безумовно, Саграда Фаміліа, легендарний Собор Святого Сімейства.
Проект храму був розроблений архітектором Франческо дель Вільяр. План архітектора полягав у зведенні церкви в неоготичному стилі, однак, він встиг відбудувати лише крипту над апсидою. Після нього в 1891 році главою проекту виступив Антоні Гауді, який, як не дивно, ніколи не був особливо релігійним, тому до цих пір залишається загадкою, чому ж будівництво було довірено саме йому.
Тим не менш, Антоніо Гауді взявся за проект з усім завзяттям і вніс значні зміни в його первісний задум. На 43 роки собор Саграда Фамілія став сенсом її життя, архітектор присвячував його створенню весь свій час, він навіть жив у ньому!
Сам Гауді розумів, що він не зможе дожити до втілення мрії. Собори будують століттями — це тільки Софія в Константинополі і храм Христа Спасителя в Москві звели за п’ять років, оскільки на них працювала ціла система. У західному суспільстві, де рахують кожну копійку, таке не проходить. До того ж Саграда Фаміліа спочатку будувалася тільки на приватні пожертвування. А Гауді на цей рахунок був іронічний, кажучи: «Мій клієнт не поспішає», маючи на увазі Бога.
Саграда Фаміліа будувалася на основі готичних канонів, однак Гауді в цю форму вніс свій неповторний зміст. Гауді — це суміш математика і містика. Він до межі наситив своє творіння християнськими символами, іноді аж до параної.
Собор повинен мати три фасади (Різдва, Страстей і Воскресіння) і по чотири вежі з кожної сторони — виходить 12, по числу апостолів, і висота їх повинна бути 100 метрів. В даний час тільки чотири з них піднялися вгору (одна за життя Гауді, три інші — в 1926-1936 роках, під керівництвом одного з його асистентів).
Будівництво кілька разів переривалося через брак коштів. Власне, в середині 20-х років фонди на будівництво собору закінчилися, і сам Гауді жив відлюдником прямо в недобудованому храмі. 7 червня 1926 року Гауді потрапив під трамвай, повертаючись з будмайданчика і задивившись на силует собору. Він помер через три дні важкої агонії в лікарні для бідних — ніхто з лікарів і перехожих не розпізнав у ньому архітектора величного храму.
Після смерті Гауді собор продовжували будувати ще десять років, поки в 1936 році каталонські анархісти у своїй безбожній люті не влаштували у соборі погром, знищивши всі моделі архітектора. Тільки після перемоги Франко в 1940 році роботу продовжила група найбільш шанованих зодчих Барселони. Однак, зважаючи на не надто велику симпатію каудільо до каталонців і через явну нестачу коштів будівництво йшло мляво.
Явне пожвавлення на будівельному майданчику сталося в 80-х роках. Зараз роботи очолює Хорді Бонет. Згідно з планами, до 2026 року, тобто до столітньої річниці смерті архітектора, будівництво буде завершено.
Бажаєте жити у власних комфортабельних апартаменти на знаменитому курорті Коста-Брава? Тоді вам раджу зняти квартиру в Бланесе Іспанія, а найвигідніші на сьогоднішній день пропозиції аренди і купівлі житла пропонує компанія “Апартаменти С’Абанель”.