Жорстка вода, м’яка вода... Що краще?

Багато хто дивується, ось чому іноді миєш руки або все тіло, а почуття чистоти, як кажуть «до скрипу» немає. І взагалі складається враження, що руки жирні і слизькі від води. Або навпаки: помив волосся, а воно дубове, як солома. І причина зовсім не в засобах гігієни, гелі для душу та шампуні, причина в якості водопровідної води.

Щоби раз і назавжди позбавитись проблеми жорсткості водопроводної води на сайті магазина Первая вода ви можете замовити по найкращій вартості ефективні і безпечні для здоров’я пом’якшувачі води від відомих виробників. В наявності обладнання різної продуктивності, гарантія якості, при покупці більшості моделей безкоштовно здійснюється аналіз води, а також монтаж “під ключ”

Зайва м’якість (як у першому випадку зі слизькими руками) або зайва жорсткість (у випадку з волоссям) є постійним супутником водопровідної води. Причому ця проблема стосується не тільки міських квартир з централізованим водопостачанням, але і заміських будинків, де забезпечення водою відбувається в автономному режимі.

Яка вода жорстка? Найчастіше, звичайно ж, ми стикаємося з проблемою надмірної жорсткості води. Її ступінь залежить від присутності у воді солей магнію і кальцію і вимірюється мг-екв/л (міліграм-еквівалент на літр). Американська класифікація розділяє воду на чотири типи: м’яку, нормальну, жорстку і дуже жорстку. Вода буде вважатися «м’якою», якщо вміст солей в ній не перевищує 2 мг-екв/л, нормальною – від 2 до 4 одиниць, від 4 до 6 мг-екв/л – жорсткою, від 6 і вище мг-екв/л дуже жорсткою. Для прийому в їжу ідеальна нормальна по жорсткості вода, де показник солей не нижче 2 мг-екв/л, але і не перевищує 4 мг-екв/л

Жорсткість води не відіграє особливої ролі, наприклад, при поливі рослин на городі або для гасіння пожеж, але в ряді випадків підвищена жорсткість може завдати чимало проблем і клопоту. Миття посуду, прийняття водних процедур з використанням жорсткої води буде менш ефективним, ніж з м’якою. Чим жорсткіша вода, тим більше миючих засобів доведеться використовувати при пранні білизни або під час миття посуду.

При взаємодії жорсткої води з мильними засобами, утворюються плями на сантехніці а також на поверхні посуду. Ті ж «мильні» шлаки від жорсткої води не змиваються з людської шкіри, покриваючи її невидимою плівкою, забиваючи пори і покриваючи кожен волосок на тілі. Не дивуйтеся, якщо у Вас на тілі з’явився свербіж, неприємний висип, а у волоссі – лупа. Причина всьому – підвищений вміст солей у воді.

В процесі нагрівання солі, що містяться у воді, кристалізуються і випадають у вигляді накипу, яка в свою чергу є у 90% випадках причиною поломки водонагрівальних приладів. Саме з цієї причини виробники бойлерів, водогрійних котлів і іншого обладнання, пред’являють найвищі вимоги до жорсткості води.

У чому причина підвищеної жорсткості води? Основна причина – підземні поклади гіпсу, вапняків, доломітів, які безпроблемно розчиняються в підземних водах. Жорсткість поверхневих вод набагато менша жорсткості підземних джерел вологи. Причина в тому, що поверхневі джерела схильні помітним коливанням, в залежності від пори року. Максимальне значення жорсткості води найчастіше проявляється наприкінці зими, а найменша – під час повені, коли вода у річках розбавляється досить м’якою талою водою.

Жорстку воду легко розрізнити – вона гірка на смак, а також спричиняє негативний вплив на органи травлення, не виключені розлад шлунку, підвищене газоутворення. Втім, не варто сподіватися, що занадто м’яка вода, де показники вмісту солей нижче 2 мг-екв/л, набагато краща для застосування.