Навіть назва у диво-цегли, яка розбурхала багато зарубіжних рейтингів та журналів, дуже промовиста - SaveWater Brick. Ні багато, ні мало - “Цегла, що економить воду”! Не дивно, що ця ідея наробила стільки шуму і викликала настільки велику хвилю інтересу.
З авторами проекту не можна не погодитися: дефіцит води, що загрожує планеті та заходи по її економії - найгостріші теми, і будь-яка новинка, котра теоретично може допомогти в такій потрібній і важливій справі, заслуговує уваги.
Не знаю, як на рахунок водозаощадження, але представлена тут https://ukrcegla.com.ua/catalog/kirpich/ цегла на всі 100% відповідає всім вимогам надійності, екологічності і естетики.
Якщо почати з візуальної сторони питання, то на одній із сторін пропонованої цегли SaveWater Brick був спроектований жолобок, по якому повинен відбуватися стік дощової води з даху будівлі через його стіни. В цьому, власне, і основна ідея.
Крім того, за задумом корейців, SaveWater Brick повинен бути повністю екологічним і складатися виключно з біорозкладаних і перероблених матеріалів. У презентації проекту фігурують опале листя та повторно використовуваний пластик - матеріали, нестачі в яких не намічається. Обидва інгредієнта повинні подрібнюватися до стану порошку, потім змішуватися, після чого формуватися і запікатися в цеглу.
Заявлено, що такий несподіваний склад крім всього іншого, повинен ще й вбирати в себе зайву вологу, і, разом зі стоками з даху, з того ж жолобку зливати її вниз.
Передбачається, що зібрана таким чином вода, буде використана безпосередньо для поливання газонів, кущів і дерев (хоча навіщо поливати газон, коли і так йде дощ?). Також можна збирати воду в локальні підземні водосховища, а потім використовувати для туалетів, фонтанів або для інших потреб подібного роду, як, наприклад, прибирання прибудинкової території, або накопичувати її в пожежних резервуарах.
Все це звучить просто чарівно, однак на даний момент розробка, як виявилося, перебуває на стадії проекту. Навіть пробний зразок цегли ще не був представлений публіці, тому в колах професіоналів виникає серйозне побоювання, яке може перекреслити весь проект в принципі: а чи зможе така цегла витримати вагу всіх конструкцій будівлі?