Англійській дослідниці вдалося виростити людський мозок зі стовбурових клітин

Нейробіолог Медлін Ланкастер з Кембриджа в лабораторних умовах виростила людський мозок зі стовбурових клітин шкіри, обробляючи їх спеціальними живильними речовинами. По мірі росту клітини структурувалися і придбали обриси людського мозку. Для отримання успішного результату вона використовувала зразки людської шкіри, які були оброблені вітамінами та поживними речовинами, а потім поміщені в біогель.

Ось стаття http://smartcell.com.ua/service/ctemcells/, де ви знайдете вичерпну інформацію про стовбурові клітини: технології отримання, сфери застосування, перспективи розвитку.

Дані процедури призвели до розвитку нейронів у крихітній біомоделі. Відзначається, що на відміну від справжнього людського мозку створений мозок не може формувати відчуття. Ця модель лише дасть шанс більш точно вивчити нейронну мережу і допомогти сучасній медицині в боротьбі з різними невротичними хворобами, в числі яких такі шизофренія та аутизм.

За словами Ланкастер, людський мозок був об’єктом її пильної уваги ще з дитинства, бо батько працював ученим і розповідав доньці про особливості будови найважливішого органу людини.

«Я була абсолютно вражена тим, наскільки красива і складна нейронна мережа. Це просто диво!», - поділилася враженням про своє відкриття Медлін Ланкастер.

Варто зазначити, що дослідження стовбурових клітин зараз набирають значних обертів. Регенеративні здібності цих клітин можна застосовувати у боротьбі з багатьма невиліковними і хронічними захворюваннями.

Процес старіння організму полягає у втраті здатності боротися із захворюваннями, що спричиняє пошкодження внутрішніх органів. Це у свою чергу призводить до неправильної роботи організму. Якщо ж використовувати стовбурові клітини, з’являється можливість відновити пошкоджені органи. Також можна збільшити роботу головних органів людини, серця і мозку.

Другим напрямком є створення м’яса в лабораторних умовах. Така можливість вирішила б глобальну проблему з нестачею їжі на землі. Технологія отримання такого м’яса полягає в тому, що з м’язових клітин, узятих у тварин, вирощують м’язову масу, яку можна буде використовувати для приготування їжі.

Наступний напрям полягає в лікуванні хронічних захворювань. Прогнозується лікування таких захворювань, як рак і кістозний фіброз.

З’явилася можливість вирощувати мініатюрні органи і проводити на них тестування препаратів, що допоможе вченим боротися з раком. Також регенеративні здібності стовбурових клітин застосовуються при захворюваннях серця. Були проведені дослідження, в процесі яких пацієнтам під час операції вводили стовбурові клітини в серце. Пізніше було помічено, що рубець зменшився в розмірах.