Утеплення піноізолом: особливості матеріалу, його переваги і сфери застосування

Серед різного роду утеплювачів, одними з найвищих теплоізоляційних показників володіє піноізол. Даний матеріал, що схожий на суфлеподібну масу, котра застигає на повітрі, відмінно підходить для виконання різного роду теплоізоляційних і звукоізоляційних робіт.

Піноізол є різновидом карбамідно-формальдегідного типу утеплювача. Історія його застосування бере початок з Німеччини. Зараз активно використовується у багатьох країнах не лише Європи, але і всього світу. По посиланню пеноизол своими руками можна дізнатися про детальні характеристики цього матеріалу, а ми зупинимося лише на деяких найважливіших моментах.

Матеріал відрізняється низькими показниками теплопровідності і низькою об’ємною густиною, яка становить від 6 до 60 кг на один метр кубічний.

Піноізол зовні схожий на пінополістирол. Має вигляд білого дрібнопористого матеріалу, на якому практично відсутні великі повітряні вкраплення. Якщо розглядати відмінність піноізолу від пінополістиролу, то, в першу чергу, піноізол є абсолютно негорючим матеріалом, не здатним до займання. Ця якість ґрунтується на його складі, а саме на наявності азоту. Для виготовлення матеріалу використовуються термоактивні смоли, які після охолодження не здатні знову стати рідкими, тому утеплювач не плавиться. Піноізол здатний нормально функціонувати навіть при температурі понад 110 градусів. При дотриманні технології укладання матеріалу та правильної його експлуатації, термін служби піноізолу становить понад 90 років.

Даний матеріал є органічною речовиною з комірчастою структурою, відрізняється високою щільністю, низькою теплопровідністю, хорошою опірністю перед впливом вогню, мікроорганізмів, гризунів, доступною вартістю і легкістю монтажу. Головною сферою його використання виступає утеплення будівель багатошарової будівельної конструкції.

Так як дана речовина заливається безпосередньо в процесі проведення будівельних робіт, вона відрізняється зручністю роботи. Піноізол не здатний збільшуватися, проте має певну усадку, щоб уникнути утворення тріщин, потрібно в точності дотримуватися всіх технологічних моментів, пов’язані з його монтажем, а зокрема, заливати поверхню при температурі понад 6 градусів і використовувати матеріали високої якості.

Можливий варіант використання плиточного або крихтоподібного матеріалу. Його сухий стан сприяє пневматичному укладанню на будь-яку порожнисту поверхню. При цьому відбувається утворення безшовного утеплювального і шумоізоляційного шару з відмінними характеристиками міцності. Конструкції, заповнені піноізолом, не здатні пропускати вологу, навіть за наявності невеликих тріщин.