Насправді існує багато параметрів, які безпосередньо впливають на термін служби металочерепиці:
- товщина матеріалу;
- ступінь оцинкування;
- наявність додаткових добавок;
- полімерне покриття.
Як і на будь-який покрівельний матеріал, так і для металочерепиці існують загальноприйняті стандарти якості. Один з них - товщина металу, і вона має бути не меншою 0,5 мм. Багато виробників, економлячи на сировину, у виробництві використовують сталь товщиною 0,4 мм Зверніть увагу при виборі, що вага такого покриття буде на 25% нижче, ніж покрівельного матеріалу, в основі якого сталь товщиною 0,5 мм
Природно, ціна буде нижча. Тому підбираючи металочерепицю подешевше, треба бути готовим, що низька ціна обумовлена зниженням товщини металу, а це, в свою чергу, може призвести до деформації покриття.
Стандартна ступінь оцинковки дорівнює 275 гр/м2, що обумовлює довговічність покриття. Зменшення ступеня оцинковки призводить до зменшення вартості покриття, але знижує рівень захисту проти корозії.
Нові технології виробництва металочерепиці довели, що якщо в цинкове покриття додавати алюміній, то це буде сприяти більш стійкому захисту покриття від атмосферних явищ. Крім цього, у разі появи подряпин в ході монтажних робіт алюміній створить захисну плівку внаслідок окислення і захистить цинкове покриття від корозії.
Властивості металочерепиці напряму залежать від її полімерного покриття. В асортименті покрівельного матеріалу є металочерепиця з наступним покриттям:
- Поліестер. Товщина такого покриття дорівнює 25 мкм. Воно відносно дешеве, підходить для будь-яких кліматичних умов.
- Пластизол. Це дороге і товсте покриття, стійке до агресивних природніх умов, і фізичних впливів.
- Пурал. Цей полімерний шар на основі поліуретану стійкий до корозії і температурних перепадів.
- ПВДХ. Полівінілфторидовое покриття товщиною 27 мкм, до складу якого входить акрил, стійкий до випромінювання УФ-променів.