Плавучі будинки з контейнерів Urban Rigger забезпечать дешевим екожитлом

Віднедана у Данії старі морські контейнери стали переробляти на бюджетне та екологічне житло для студентів Копенгагену. Але найголовніше те, що для таких будинків не потрібна дорога земля – вони розміщуються прямо на воді.

Довжина берегової лінії Данії складає 7500 км., а ціни на земельні ділянки, особливо в межах великих міст, іноді бувають непомірно високими. Тому і виникла ідея будувати будинки на воді. Архітектурна фірма BIG запропонувала концепцію Urban Rigger – дешевого житла для студентів, яке стане хорошою альтернативою тісним гуртожитках.

Кім Лудруп, гендиректор компанії Urban Rigger, розповідає, що така ідея прийшла йому в голову після того, як не зміг знайти ділянку землі під будівництво за адекватною ціною:

— Всі більш-менш придатні ділянки для будівництва житла оцінюються в великі суми. Там будують дорогі квартири або офісні будівлі. Зараз доступне житло в Копенгагені просто ніде будувати. Ось ми і вирішили будувати на воді.

По правді кажучи, на Україні теж житло не дешеве, особливо у великих містах. Можна, звичайно ж, скориставшись сервісом www.24ua.net знайти досить вигідні варіанти подобової аренди квартир. Втім тенденція до до зростання вартості нерухомості не змінюється, і, можливо, саме Urban Rigger і подібні концепції в майбутньому і стануть гідною альтернативою традиційному житлу.



Пілотним майданчиком для проекту стала міська гавань Копенгагена. Данська столиця зараз входить в десятку найдорожчих міст, однак контейнерний будинок пропонує цілком доступне за місцевими мірками житло – тут можна з комфортом проживати місяць всього за 600 доларів.

Одна плавуча модульна платформа складається з дев’яти контейнерів, закріплених на бетонному понтоні. Надводна споруда являє собою житло для 12 студентів, кожен з яких має свою власну спальню, ванну кімнату та кухню, а також доступ до загального зеленого двору площею 160 квадратних метрів, невеликий причал для човнів, майданчик для купання і терасу на даху для барбекю на 65 квадратних метрів.



Статус вуглецево-нейтральних плавучі будинки отримали за рахунок живлення від сонячних батарей і теплового насоса, який використовує морську воду в якості природного джерела тепла.



Для теплоізоляції інтер’єру використані спеціальні аерогелі виробництва НАСА, а ось за переробку стічних вод, опалення і систему водопостачання відповідає енергоефективне обладнання Grundfos. Зараз датський стартап планує побудувати свою наступну систему плавучих будинків з контейнерів у Швеції. Проектом Urban Rigger також зацікавилися компанії з Нідерландів, Великобританії, США та Китаю.