Мова йде про порівняно недороге рішення проблеми отримання сонячної електроенергії прямо з вікна. Для цього Євген придумав незвичайні сонячні батареї, виконані у формі жалюзі, які дозволять генерувати прямо в квартирі кіловати електроенергії. Причому за допомогою одного тільки вікна з такими жалюзі можна буде щомісяця отримувати до ста кіловат електроенергії.
Погодьтесь, ідея заслуговує уваги. Цікаво, а якби такими батареями обладнати не тільки жалюзі, а й, скажімо, захисні ролети від компанії sizam.ua, тут вам і надійна гарантія проти злому, і захист від непогоди, та ще би й джерелом дармового струму стали!
Самі по собі сонячні жалюзі представляють собою набір модулів, які перетворюють сонячне світло в електроенергію, і можуть монтуватися як з зовнішнього, так і з внутрішнього боку вікна. У разі розміщення жалюзі на зовнішній стороні вікна продуктивність їх в півтора рази вища, ніж усередині приміщення, і досягає ста п’ятдесяти ват з одного квадратного метра їх площі. За підрахунками автора винаходу в звичайній квартирі, в якій будуть розміщені сонячні жалюзі на трьох вікнах, що виходять на сонячну сторону, можна щомісяця отримати до двохсот п’ятдесяти кіловат.
Для того щоб обладнати одне вікно в звичайній квартирі необхідно близько трьохсот доларів. Попри дорожнечу переходу на інноваційні жалюзі, автор ідеї вважає, що вона повинна в першу чергу зацікавити власників великих бізнес центрів, і інших підприємств, для яких вартість SolarGaps буде дещо меншою, при тому, що за електроенергію вони платять по вищому тарифу, ніж приватники.
Як запевняэ розробник, вкладення в сонячні жалюзі окупляться вже через рік. А якщо врахувати, що під час генерації електроенергії отримуються її надлишки, то при реалізації її за зеленим тарифом (4грн/кВт) для Обленерго можна в пыдсумку непогано заробити.
Надалі автор ідеї має намір збільшити потужність виходу електроенергії з одного квадратного метра до ста дев’яноста ватт і створити мобільний додаток SolarGaps, який дозволить побачити всю статистику генерації електроенергії і керувати її витратою в приміщенні з мобільного гаджета.