Bronto Skylift F 112 HLA: найвищий у світі телескопічний підйомник

Фінській компанії Bronto належить рекорд висоти серед телескопічних підйомників. Їх автовишка Bronto Skylift F 112 HLA, здатна підняти пожежних на висоту 112 метрів! Рекордом є і те, що платформа може знаходитися на висоті 90 метрів при вильоті стріли вбік на 25 метрів.

Механізм монтується на стандартному шасі Mercedes-Benz Actros 7660, допрацьованому в семиосний автомобіль компанією Paus. П’ять осей незвичайного шасі керовані, а чотири є приводними. В транспортному положенні автопідйомник має висоту 4 м і завдовжки 19 м, а споряджена маса «чемпіона» досягає 77.000 кг.

На підйомнику встановлена фірмова система управління Bronto+ з удосконаленим контролером дистанційного керування Telecontrol. Крім того, у підйомної машини присутня система автоматичного вирівнювання аутригерів. Час установки засобів висотного доступу Bronto не перевищує 30-40 секунд. Компактна платформа Bronto досягає швидко потрыбного місця, будучи стовідсотково оснащеною і готовою до виконання поставлених завдань.

Максимальна вантажопідйомність платформи — 500 кг, максимальна робоча висота нової моделі складає 112 м, виліт досягає 26 м при висоті 90 м.

Платформи Bronto Skylift розроблені з урахуванням можливості розміщення на них всього необхідного «озброєння» для боротьби з вогнем  і його готовності до негайного використання. Це засоби як пожежогасіння, так і евакуації, а також додаткове обладнання (світло, зв’язок). Вбудовані рятувальні сходи та інтегровані корозійні сухотруби (стаціонарна водна магістраль) пропускною здатністю 3800 л/хв — суттєві фактори в критичній ситуації. І за спасіння, і при боротьбі з вогнем дуже важливо мати на повітряній платформі все необхідне в стані готовності до використання у будь-який момент.



А ось найвищим саме будівельним автомобільним підйомником є німецька модель телескопічного підйомника Ruthmann TTS1000, робоча висота якого трохи менше свого «пожежного побратима» - 100,4 метра. І працювати він може на висоті до 60 метрів при горизонтальному вильоті стріли вбік на 40 метрів, при вантажопідйомності платформи до 500 кг.



Цей підйомник також встановлюють на вантажному 6-осном шасі Mercedes Actros або MACK, утворюючи в транспортному стані габарити машини в 80 тонн. І ось цю спецтехніку вже використовують в основному на будівельних роботах зі зведення опорних вишок, елеваторів, гігантських антен і промислових висотних будівель.

На вигідних умовах пропонується автовишка в аренду від Ковальської, дана спецтехніка буде незамінимою у процесі виконання робіт на висотних металоконструкціях, для обслуговуванні ліній електропередач, і вуличного освітлення, монтажу систем зовнішньої реклами, миття скляних фасадів багатоповерхових будівель, тощо.