А для того, щоб її вирішити, потрібно передбачити кілька важливих моментів.
Хлопчик чи дівчинка?
Найпростіше для всіх батьків питання. Втім, від нього багато що залежить. Адже, так склалося історично, чоловік за своєю природою завойовник і будівельник, жінка – господиня і мати. Як правило, хлопчикам завжди дарують солдатиків, машинки, конструктори. Дівчаткам – ляльки, яких можна годувати і сповивати. Всі ці подарунки, так чи інакше, пов’язані з щоденним розвитком малюків і з ігровою частиною дитячих свят. Тому логічна практична порада: для хлопчиків варто підбирати сценарії з максимально динамічними розвагами і активними командними іграми – спортивні змагання, військові баталії, морські битви; у той час як дівчатам більше підходять творчі сценарії, які передбачають сюрпризи для самої-самої (красивої, розумної, кмітливої), наприклад,.«Свято в стилі Клеопатри»
Як правило, багатоцільову розважальну програму найчастіше намагаються підібрати і для різностатевої компанії, щоб всім, неодмінно, було цікаво. Приклад різнопланового сценарію для всіх – «День народження осіннього дощу» , або «Лунтик та його друзі».
Ще одна перевага універсальних сценаріїв полягає в тому, що вони зобов’язують своїх маленьких учасників бути не такими, якими вони є в повсякденному житті поза святом. Дівчата залишають на час своїх ляльок і з азартом намагаються потрапити камінчиком у ціль (як справжні майстри-хлопчики) і з превеликим задоволенням ганяють на мультяшних «Тачках» .
Вік
Дитячі психологи виділяють три вікові дитячі групи:
- Від 0 до 3 років. В цей час дітям цікаві прості речі, вони пізнають світ і дуже люблять барвисті конкурси, які закінчуються солодкими сюрпризами . Наприклад:«День народження для найменших моряків»
Важлива особливість сценаріїв для найменших – стислість конкурсів та ігор. Для того щоб малюки були в захваті і не занудьгували, їх не можна втомлювати. І ще одна тонкість – прості правила. Не придумуйте для найменших іменинників складні естафети з безліччю перешкод. Найчастіше, такі забави закінчуються сльозами. Зате музичних конкурсів, з пропозицією потанцювати і побігати повинно бути на святі малюка в достатку!
- Від 3 до 7 років. Найпрекрасніший вік! У щоденному процесі розвитку малюка домінує гра, ну а на свята – вона взагалі ллє через край! Догонялки, естафети, рольові ігри (магазин, театр, лікарня, цирк і лабораторія) – ось той фундамент, на якому будується сценарій ідеального свята. Теми для дітей цього віку можуть бути найрізноманітнішими: починаючи від яскравого «Цирку» , і закінчуючи наповненими незвичайними спецефектами «Аліса в країні чудес» і «Ковбої дикого Заходу».
- Від 7 до 16 років. Підлітковий вік – час, коли батькам дуже важливо бути в контакті зі своїми вже дорослими дітьми. Важливо зрозуміти їх інтереси, звички, смаки і бажання. І не тільки зрозуміти, але і реалізувати у вигляді яскравого, наповненого спецефектами і гарною музикою, свята. Наприклад, підлітків-хлопчиків цікавими будуть дні народження, сценарії яких створені за мотивами їх улюблених фільмів або комп’ютерних ігор – «Володар кілець», «Гаррі Потер».
А дівчатка в цьому віці вже будуть раді «святам краси», на яких можна відкрито наслідувати маму і користуватись її найкрасивішими речами й косметикою. Наприклад:«Гламурне свято в піжамах».
Як зробити дитяче свято яскравим, веселим і незабутнім? Раджу тут http://kidsclub.com.ua/prazdniki-v-detskom-sadu/ ознайомитись з діяльністю київського клубу “Свято дитинства”. Саме там ваших діток чекає маса чудових розваг: цікаві майстер класи, захоплюючі циркові номера, костюмовані шоу, і, звичайно ж, неперевершений святковий торт!