Температура світла
В першу чергу слід визначитися з температурою — вона не тільки впливає на технічні характеристики ламп, але і задає відповідний настрій. Лампи теплого світла розташовують до затишку, в той час, як більш холодні підвищують працездатність.
У житлових приміщеннях краще всього використовувати лампи з температурою 2700..3300K — рівне тепле світло розташовує до відпочинку; їжа, домашня обстановка, і самі мешканці в ньому виглядають якимись приємнішими. У той же час у ванній краще повісити лампи денного світла (4200..5400K) — їх якісніша передача кольорів дозволяє краще роздивитися дрібні недоліки зовнішнього вигляду. Це буде особливо корисно дамам при нанесенні макіяжу.
Використання в одному приміщенні ламп з різною колірною температурою, а також люмінесцентних ламп в поєднанні з лампами розжарювання викликає дискомфорт і може негативно вплинути на зір.
Зараз широкий асортимент енергозберігаючих ламп ви можете знайти на сайті http://realux.ua/, причому весь товар найвищої якості і по доступній вартості.
Кольоровість і перенесення кольорів
Існує міжнародне маркування по передачі кольору і колірній температурі. В даний час лампи 500… 700-х класів відходять в історію і в побуті активно застосовуються лампи 800-х класів.
Читається ця маркування досить просто — перша цифра це клас передачі кольору, а дві останні означають температуру світла: лампа 830 дає світло з температурою 3000K, 842 — 4200K і так далі. Лампи без такого маркування, як правило, низької якості, і підійдуть хіба що для освітлення коридорів, підвалів та інших місць, де не доводиться подовгу затримуватися.
Баласт і «м’який пуск»
Люмінесцетні лампи є різновидом газорозрядних, тому ці розряди відбуваються в них з тією чи іншою частотою. Частота розряду регулюється баластом і може суттєво відрізнятися (вікіпедія говорить про частоти в 20-60кГц, але деякі умільці роблять лампи з частотою 50Гц від мережі). Якщо при перевірці здається, що лампочка блимає, то краще залишити її в магазині. Лампи, які відповідають стандартам, швидше за все не будуть мерехтіти.
М’який пуск мінімізує знос лампи при включенні і використанні лампи через вимикач з підсвічуванням (лампи без м’якого пуску на такому вимикачі спалахують раз у кілька хвилин — помітно лише якщо дивитися на лампу в темряві, але ресурс все одно виробляється). Лампи з м’яким пуском включаються через пару секунд після подачі живлення і можуть спочатку горіти не на повну.