Колись ця унікальна будівля належала реформаторській протестантській церкві Америки. Засновник громади, відомий в Америці телепроповідник пастор Роберт Шуллер (Robert Schuller), почав будівництво собору в 1977 році. До розробки проекту він залучив архітектора Філіпа Джонсона, який зміг втілити всі ідеї пастора і спроектувати цю незвичайну скляну будівлю.
А ось тут http://www.visaplus.com.ua/visa_in_usa/studencheskaia_viza/ ви дізнаєтесь кому, і у яких випадках видається студентська віза F1, які для цього потрібні документи, і особливості її оформлення.
Зведення унікального собору було завершено до 1980 року, потягнувши за собою неймовірні як на той час витрати – близько 18 мільйонів доларів. При будівництві були використані нові технології: величезні прямокутні скляні масиви в кількості близько 10 тисяч штук не прикручувались, а приклеювалися на основі каркаса за допомогою спеціального силіконового клею. Але удавана крихкість будівлі оманлива: архітектори стверджують, що вона здатна витримати значні вітровії, і навіть землетрус амплітудою до 8 балів.
Щоб уявити всю велич «Кришталевого собору», досить дізнатися про його розміри: висота будівлі, що має форму чотирипроменевої зірки, становить 39 метрів, а гострий височенний шпиль дзвіниці піднімається на цілих 77 метрів.
Одночасно храм може вмістити 2736 парафіян, а ті, хто не потрапив всередину, можуть спостерігати за тим, що відбувається з гігантського екрану, встановленого зовні.
Навколо собору розбитий чудовий сад, прикрашений скульптурними композиціями і фонтаном; є тут також невелике озерце, що гармонійно доповнює картину.
Богослужіння в цьому помпезному храмі нагадують, швидше, релігійні шоу із виступами знаменитостей, танцями і піснями. «Кришталевий собор» відомий також своїм органом, який є п’ятим за величиною у всій Америці.
У 2011 році цю фантастичну будівлю було викуплено римсько-католицькою церквою, так як колишні господарі загрузли в борговій ямі.