Так, нещодавно користувач відеохостингу YouTube, зареєстрований під ніком rctestflight, перетворив свій дрон у справжній літаючий прожектор, прикріпивши до безпілотника 1000-ватний світлодіодний модуль. Це яскраве чудове відео було опубліковане на каналі автора проекту, а сам апарат вже влучно охрестили літаючою тарілкою.
Конструкція, зібрана аматором, генерує світловий потік в 90 тисяч люмен (для прикладу, звичайни ліхтарик випромінює 500 люменів, у потужніх кінопроекторів цей показник не перевищує 35 тисяч люменів). Це дозволило йому зробити дійсно фантастичні кадри з повітря. Раніше на такого роду зйомку був здатний тільки споряджений важкою технікою вертоліт.
Як зазначає видання The Verge, в своєму основному ролику rctestflight дещо спотворює реальність, замінюючи звукову доріжку з дрона на фонову музику. В реальності октокоптер таких розмірів і потужності видає дуже гучні звуки.
В якості платформи автор проекту використовував октокоптер Freefly Alta 8, спочатку спроектований для кінозйомки з повітря. На нього був встановлений 1000-ватний модуль з десятьма світлодіодами, додаткові батареї і сервопривід, що включає світлодіоди. Завдяки додатковим батареям при включеному прожекторі октокоптер може літати до 10 хвилин.
Раніше октокоптер Freefly Alta 8 вже використовувався в незвичайних проектах. Зокрема, мультикоптер був тягачем для пересування людини на вейкборді. Цей неофіційний вид спорту представники компанії Freefly назвали дронсерфінгом.
Надійні економічні вбудовувані світильники від ledeffect.com.ua здатні стати не тільки ефективним джерелом світла, а й справжньою окрасою сучасного офісного, побутового чи житлового приміщення.