Особливості оформлення і використання біометричного паспорта

Видача закордонних паспортів нового зразка почалася з січня поточного року, і переваги цього документу вже змогли відчути значна кількість наших співвітчизників. З'явився новий тип документа з біометричними даними. Що ж таке біометричний закордонний паспорт, які дані містить, в чому особливості процедури оформлення?

Відмінність нового документа від старого в оформленні, кількості сторінок і наявності міні чіпа з даними власника. Перевагою документа виступає можливість швидкого проходження прикордонного контролю та мінімальної перевірки власника. До речі, на цьому сайті вам допоможуть оформити як біометричні, так і звичайні паспорти у мінімальні терміни, без лишніх переплат, черг і затримок.

Як зазначалось вище, у цьому документі вбудовано чіп з даними власника: ПІБ, дата народження, термін дії паспорта, громадянство, цифрова фотографія і підпис, відбитки пальців. Таке посвідчення підробити неможливо і скористатися ним не може стороння особа. Сторінка з даними ламінована спеціальним пластиком, щоб уникнути пошкоджень, в паспорті 32 сторінки, термін дії не змінився, тобто до десяти років.

Обов’язково оформляти біометрику не потрібно. Варто врахувати, що новий закордонний паспорт не дозволить внести дані про дітей. На дитину оформляється окремий документ, строком на чотири роки.

Додаткових особистих відомостей новий документ поки що не передбачає. До речі, в деяких країнах розроблені документи з можливістю додавання групи крові і проекції сітківки ока. Дані паспорта зчитують за тим же принципом, що і з пластикових карт. Багато країн ввели систему електронних посвідчень задовго до України.

Принцип оформлення біометричного документа трохи полегшений для заявника. Тепер немає необхідності робити фотографії в ательє і замовляти довідку про несудимість. Фото робиться безпосередньо в міграційній службі, інформація перевіряється інспектором. Вся процедура подачі документів не займає більше 20 хвилин. Вартість можна уточнити безпосередньо в міграційній службі.

Який закордонний паспорт краще оформляти: біометричний або звичайний вирішувати заявнику. Якщо плануються часті поїздки, проходження контролю буде займати набагато менше часу. Деякі аеропорти обладнані коридорами для проходження з біометричними посвідченнями. Досить сканування паспорта і вказівного пальця власника для ідентифікації.