Цивільних надзвукових літаків сьогодні не існує. У 1970-х роках були введені в експлуатацію радянський Ту-144 і французький Concorde. Перший в пасажирських перевезеннях використовувався трохи менше року, а другий — до 2003 року. Обидва літаки були списані через дуже високу вартість квитків на переліт.
Існуючі сьогодні технології дозволяють зробити надзвуковий літак значно економічнішим, а значить і самі перевезення не дорогими. Крім того, теперішні розробки в майбутньому дозволять конструювати «тихі» надзвукові літаки, яким буде дозволено виконувати польоти над населеною частиною суші.
Демонстратор технологій надзвукового пасажирського літака XB-1 отримав назву Baby Boom. У ньому обіграється відразу декілька значень. Baby (малюк) означає невеликий розмір літального апарату. Boom (удар, гул) — здатність демонстратора до надзвуковому польоту. Це слово взято з терміна sonic boom (звуковий удар), яким позначають звук, видаваний літаком на надзвуковій швидкості.
Крім того, словосполучення Baby Boom (різке зростання народжуваності) натякає на безліч проектів надзвукових пасажирських літаків, які розробляються різними компаніями в різних країнах світу.
Довжина XB-1 становить 20,7 метра, а розмах його крил — 5,2 метра. Апарат оснащений трьома турбореактивними двигунами GE J85-21, кожен з яких здатний розвивати тягу до 15,7 кілоньютона. Такі ж силові установки, наприклад, використовуються на літаку-носії космічного корабля для суборбітальних польотів White Knight.
Розрахункова крейсерська швидкість Baby Boom становить 2,7 тисячі кілометрів на годину, а дальність польоту — 1,9 тисячі кілометрів. Максимальна злітна маса демонстратора технологій становить 6,1 тонни. Апарат оснащений лише двомісною кабіною пілотів.
Після завершення випробувань Baby Boom компанія Boom Technologies має намір розробити повнорозмірний прототип надзвукового пасажирського літака. Цей літальний апарат буде мати в довжину 51,8 метра і розмах крила 18,3 метра. Літак розрахований на перевезення від 45 до 55 пасажирів в залежності від комплектації.