Найнезвичайніші заповіти

Зазвичай, всі заповіти починаються словами: «Перебуваючи при здоровому розумі та ясній пам'яті...». Втім, бувають і такі заповіти, які дають привід засумніватися в цій фразі, особливо в її першій частині.

Значного поширення серед власників значних статків отримала практика заповіту свого рухомого і нерухомого майна домашнім вихованцям. Найбільш часто в цій якості виступали собаки. Оригінальний вихід з проблеми набуття законних спадкових прав продемонструвала вдова мільйонера і кінопродюсера Роджера Доркаса, Уенді Дітріх. Справа в тому, що спочатку єдиним спадкоємцем всіх своїх 65 мільйонів доларів Доркас зробив свого улюбленого пса по кличці Максиміліан. Мільйонер був настільки прив’язаний до тварини, що навіть зробив їй людські документи. Дружині ж він відписав всього 1 цент.

Звернення дружини до суду ні до чого не призвело, бо служителі закону визнали заповіт абсолютно законним. Тоді Уенді Дітріх вирішила використати результати любові покійного чоловіка до Максиміліана в свою користь — вона вийшла заміж за собаку! Після того, як пес помер, вона нарешті стала володаркою багатомільйонного статку.

А от щоб грамотно скласти заповіт, а также вирішити інші питання сімейного, трудового, цивільного, кримінального права, потрібен досвідчений юрист.  Ось тут http://legalu.com.ua/ua/ ви можете отримати відповіді на свої проблемні питання. 

Один з найдовших у світі заповітів залишив Томас Джефферсон: вказівки щодо його останньої волі у розподілі майна перемежовувалися з міркуваннями про історію Америки. Інший дуже довгий заповіт був написаний американською домогосподаркою Фредеріка Евелін Стілуел Кук в 1925 році – 95940 слів. Воно ніколи не було прочитано повністю. Всі свої невеликі статки місіс Кук розподілила між своїми численними друзями і знайомими, знайшовши для кожного з них кілька теплих слів, втім як і для своїх ворогів.

Найкоротшими заповітами можна визнати два документа: банкіра з Лондона - «Я повністю розорений» і німця Карла Тауша – «все дружині».

А от австралієць Френсіс Лорд відписав усе своє майно благодійним організаціям, залишивши дружині один шилінг, щоб вона “замовила собі таксі, поїхала до місцевого озера і втопилася”.

З 123 слів заповіту одного шевця з Марселя 94 неможливо вимовити в пристойному товарицтві – цей заповіт визнано найнепристойнішим.

Лаборант Нільса Бора склав найскладніший у світі заповіт, що складалося зі спеціальних термінів і дуже складних фразеологічних зворотів – для його розшифровки навіть викликали експертів-лінгвістів.

Найбільша сума грошей зазначена в заповіті – 500 мільйонів доларів – таку суму Генрі Форд заповідав розподілити серед 4157 навчальних і благодійних закладів.