Особливої уваги на цій виставці заслуговє представлена компанією Panasonic і виділена в окремий стенд версія «кухні майбутнього», що є одним із втілень концепції «Better Living Tomorrow». В ній було використано безліч технологій компанії, включаючи напівпрозорі екрани і невидимі варильні панелі, не кажучи вже про численні датчики і освітлювальні прилади. Розглянемо деякі концети.
Вбудовуваний холодильник здатний контролювати свій стан і наповненість, а також порекомендувати меню на вечерю. При цьому якщо потрібне приготування найскладніших страв, він може проконтролювати наявність необхідних компонентів і при відсутності потрібних продуктів замовити їх в інтернет-магазині.
Варильна панель визначає наявність посуду і підігріває саме ту зону, де розташована каструля. В цей час на напівпрозорій панелі в обідній частині кухні можуть транслюватися ролики і відеорецепти, що підказують, як приготувати ту чи іншу страву. Що цікаво, перегородка, на якій встановлено екран, є мобільною і може переміщатися без втрати функції монітора.
Обідній стіл теж має свої сюрпризи — при установці тарілок на виділені для них місця, включається вбудований в нього механізм підігріву страв. Так що навіть за довгою розмовою їжа залишиться гарячою і смачною.
А от для миття брудного посуду, хочу порадити тут http://m-m.in.ua/moyki-inox/ придбати якісні нержавіючі мийки, які будуть чудовим доповненням до цієї інноваційної кухні майбутнього.
Якщо описані вище рішення виглядають фантастично, то продуктами для домашньої автоматизації від Panasonic можна скористатися вже сьогодні. Компанія пропонує варіант, що вже став традиційним з центрального контролера, підключеного до інтернету через домашній роутер, і набору необхідних датчиків і виконавчих пристроїв. Останні є бездротовими, так що можуть бути встановлені і самим користувачем без яких-небудь серйозних ремонтних робіт. На додаток до знайомих сенсорів відкриття дверей або вікна, руху, витоку газу та диму, передбачена інтеграція з IP-відеокамерами і домашнім телефоном.
Цікаво відзначити, що на відміну від нашого ринку, де споживачі намагаються втримати контроль за будинком у своїх руках, в Європі подібні рішення часто інтегруються з послугами доступу в інтернет, а також сервісами зовнішніх компаній, наприклад страхових.