Як зменшити витрати на опалення?

Однією з найважливіших категорій комунальних послуг є тепло. Виявляється, і на теплопостачання теж можна економити. І це більш ніж актуально з урахуванням монополізованості послуг з подачі тепла і постійно зростаючих тарифів. Вже зараз у доброї половини українців оплата за опалення виїдає відчутну діру в домашньому бюджеті.

У випадку з централізованим теплопостачанням, найперше, що потрібно зробити - це поставити лічильник. Як правило, теплолічильник ставиться на під’їзд чи будинок, тому потрібно вирішувати це питання з жеком або керуючою компанією. У більшості нових будинків теплолічильники встановлюються відразу, але в багатьох будинках подача тепла як і раніше самостійно оцінюється обслуговуючою компанією.

Якщо у вас вже є система обліку тепла, то, скоротивши його втрати, ви можете економити свої гроші. Для початку визначте, де у вас недостатня теплоізоляція. В першу чергу зверніть увагу на свої вікна та двері. Через них, як правило, втрачається 30-40% тепла в будинку. Найпростіше, це простежити, щоб не було щілин, через які проникає холодне повітря. Більш складним варіантом є застосування теплоізолюючого скла або потрійних склопакетів. Застосовуються також подвійні двері або щільні завіси біля головного входу в будинок з вулиці. Хороша теплоізоляція дверей і вікон дозволяє знизити втрати тепла майже в півтора рази!

Ще одним методом зниження втрат тепла є теплоізоляція стін, що особливо актуально для мешканців панельних багатоповерхівок. В житлових кімнатах можна укласти шар теплоізоляційного матеріалу на стіни, що дуже сильно знижує втрати тепла. Є і міні-варіант. Можна утеплювати не все приміщення, а лише збільшити теплоізоляцію біля батарей опалення. Як правило, батарея сильно нагріває стіну біля себе, і це тепло йде просто на вулицю. За батареєю можна зміцнити на стіні шар теплоізоляції.

Часто проблемою є не тільки втрата, але і надлишок тепла. В цьому випадку люди часто тримають взимку вікна постійно відкритими. Але це не найкращий спосіб, оскільки на постійних протягах можна застудитися. Провітрювати приміщення взимку слід одночасним відкриттям двох-трьох вікон на 5-10 хвилин, не більше. У випадку перегріву приміщення слід застосувати інші методи, ніж тримати відкриту кватирку. Як правило, на батареях опалення можна встановити спеціальні терморегулятори, які дозволяють знижувати подачу тепла в квартиру. Таким чином, ви можете самі регулювати опалення квартири і підтримувати оптимальну температуру.

Щоб у вашому домі завжди було затишно і тепло, раджу придбати піролізний твердопаливний котел тривалого горіння Amica. Переваги такого опалення очевидні: простота, надійність і безпека в експлуатації, ефективність, економічність. Окрім того, замовивши це обладнання в компанії «PelletsHome», ви отримуєте безкоштовну доставку по всій Україні.