Втім, незалежно від того, скільки у вашому будинку електроприладів, якщо проводці більше 30 років, її в будь-якому випадку слід замінити, так як ізоляційне покриття починає руйнуватися, а це може призвести до плачевних наслідків.
Про всі тонкощі заміни електропроводки можна дізнатись тут http://vseobelektrike.com, а наразі хочеться наголосити на основних правилах цієї процедури
Повна заміна в один етап
Заміна електропроводки повинна здійснюватися відразу і повністю. Принцип «зараз замінимо в одній кімнаті, а через місяць після зарплати – в інший» тут недоречний. Якщо робити заміну проводів частинами, з’явиться величезна кількість з’єднань, а проводка не любить згинань, так як вони призводять до появи мікротріщин. У результаті вже зовсім скоро доведеться здирати шпалери і змінювати проводу повністю.
Детальний план
Ще до виклику спеціалістів необхідно скласти чіткий план розводки електромережі. Визначтеся, де зручніше розташувати розетки і вимикачі. Особливо важливо заздалегідь вибрати місця для найпотужніших пристроїв (пральна машина, водонагрівач і т. п.). Дроти до таких приладів ведуться окремо, і переставити в інше місце згодом буде непросто.
Під час складання плану не варто забувати і про вимоги техніки безпеки. Так, за правилами пожежної безпеки, на п’ять квадратних метрів повинна бути встановлена як мінімум одна розетка. На кухні (не залежно від її площі) розеток повинна бути не менше трьох.
Розрахунок енергоспоживання
Уважно вивчіть паспортні дані всіх своїх електроприладів, визначтеся, де і які у вас будуть лампи. Ваше завдання - розподілити всі електричні прилади так, щоб їх загальна потужність на одній лінії не перевищувала 5 кВт.
Не економте
Чим дешевшими будуть розетки і вимикачі, тим більшій небезпеці піддасться житло. Мова йде не про дорогі дизайнерські вироби з позолотою, головне – довговічність і висока якість. Краще купувати продукцію середнього класу відомих виробників. Звертайте увагу на контактні з’єднання, кращими вважаються хромовані і нікельовані контакти. Для вологих приміщень (ванна, кухня) розетки повинні бути зі спеціальними шторками. Також не слід економити на автоматах, їх повинно бути стільки, скільки окремих ліній у вашому домі.
Якщо дозволяють фінанси, краще придбати мідні дроти. По-перше, електричний опір міді нижчий, ніж алюмінію, відповідно, ці дроти витримують великі навантаження. По-друге, мідь жорсткіша за алюміній, і контактні з’єднання таких проводів з часом не послаблюються. По-третє, термін служби мідної проводки більший.