Чому ж пам’ятник собаці такий популярний у величезному місті, де предостатньо інших пам’яток? Справа в тому, що це не просто пам’ятник – це японський національний символ вірності, відданості і дружби.
Історія Хатіко не вигадана. У 1923 р. професору Токійського університету Хідесабуро Уено (Hidesaburo Ueno) фермер подарував цуценя породи акіта. Професор жив недалеко від залізничної станції Сібуя, і щоранку пес проводжав його до вокзалу. Хатіко дивився йому вслід, потім сідав на площі перед вокзалом і чекав, поки господар не повернеться з роботи.
Це стало щоденним ритуалом, і так тривало до травня 1925 р., коли в один із днів господар не повернувся. У професора трапився крововилив у мозок і він раптово помер. Протягом наступних дев’яти років Хатіко приходив на площу біля вокзалу і чекав. Він з’являвся щодня точно в час прибуття поїзда.
Історія собаки, яка не втрачала надії дочекатися господаря, привернула увагу журналістів і швидко стала відомою в Токіо і за його межами. Безліч людей приїжджало на станцію Сібуя, щоб побачити Хатіко і погодувати його. Родичі професора забрали його до себе додому, але пес залишався відданий улюбленому господареві.
Легендарна вірність Хатіко стала для японців національним символом відданості. Вчителі і батьки ставлять собаку дітям в приклад, щоб навчити їх істинним цінностям і пояснити, що таке дружба, закоханим парам Хатіко служив символом самовідданої любові і подружньої вірності.
Хатіко помер у березні 1935 року. За рік до його смерті було зведено бронзовий пам’ятник біля станції Сібуя, і Хатіко сам був на його відкритті. В самій задумці постаменту нема нічого особливого, все досить лаконічно. А по посиланню Гранитные памятники Монумент в Запорожье ви можете замовити дійсно оригінальні вишукані вироби з граніту любої складності.
Під час Другої світової війни статуя була переплавлена на боєприпаси, але після закінчення війни, в 1948 р., пам’ятник відновили. Кожен рік 8 квітня в Токіо проходить урочиста церемонія поминання Хатіко.
Про історію легендарної вірності у всьому світі дізналися після виходу в 2009 р. голлівудського фільму «Хатіко: найвірніший друг», у якому Річард Гір грає професора Уено.