Тривала сидяча офісна робота, нехтування фізичними заняттями, шкідливі звички призводять до остеохондрозу, грижі, радикуліту, викривлення хребта. А щоб позбавитись цієї і інших проблем, раджу пройти курс лікування захворювань спини без операцій в Києві на базі Інституту вертебрології і реабілітації, де успішно здійснюється корекція хребта ефективною методикою “короткого важіля”.
Мало хто з нас замислюється над тим, що існують якісь правила по підйому тягарів. Хоча одне правило знають багато хто з дитинства: «Не піднімай тягарів, бо спину надірвеш». Але чи багато хто з нас слухалися або розуміли, що означає це застереження?
Крім турботи наших близьких, важливо подбати про себе самостійно. Це не означає, що варто переносити тільки легкі предмети. Необхідно навчитися грамотному підйому, переміщенню та опусканню важких речей.
Недотримання правил може призвести до остеохондрозу, грижі, радикуліту, викривлення хребта, варикозного розширення вен, опущення матки у жінок
Техніка підняття тягарів
1. Оцінка ваги. Дуже важливо хоча б приблизно оцінити вагу предмета, який потрібно перемістити в інше місце. Буде шкідливо, як недооцінити цей параметр, так і переоцінити його.
2.Підійдіть до предмета. Вставати слід максимально близько. Положення тіла займайте вірне – ноги на ширині таза, одну ногу можна виставити трохи попереду, що дозволить дотримати рівновагу.
3.Напівприсідання. Опустіться навпочіпки так, щоб спина не прогиналася, а зберігала пряму лінію, але при цьому нагніться вперед, щоб було зручно вхопитися за предмет.
4.Захоплення тягара. В залежності від форми і конструкції речі, її можна обхопити двома руками відразу (зверху, обхоплюючи під дном) або підчепити її спочатку під один край, а потім – під протилежний. Тим самим необхідно трохи нахилитися вперед, притуливши вантаж до себе.
5.Підйом тіла. Тепер підніміться, не прогинаючись дугою в спині, але поступово розпрямляючи її в положення «прямо». Не повертайтеся в цей час!
6.Перенесення та встановлення предмета. Переносити вантаж слід щільно притискаючи до себе, це дозволить менше напружувати всі групи м’язів, а так само рівномірно розподілити навантаження. Ставиться на нове місце предмет таким же чином – напівприсядки і зберігаючи рівне положення спини.
Корисні поради
Знаючи техніку, ви зможете спокійно допомогти близьким людям з переїздом або зробити перестановку в будинку. Проте варто до того ж звернути увагу і на поради, яких так само варто прислухатися. Про це багато хто знає, чи чув хтось, але не завжди виконують ці вимоги. Ось що варто знати:
1.Не повертайтеся при підйомі з тягарем в руках. Часто таку помилку роблять молоді мами;
2.Якщо потрібно перенести продукти з магазину до будинку або до машини, розділіть продуктовий кошик на кілька пакетів. Краще переплатити зараз кілька гривень, ніж потім постійно сидіти на знеболюючих;
3.Перенесення вантажу здійснюється з притисненням його до торсу. По можливості напружуйте таз, а не поперек;
4.Навіть після того, як «скинули» важкий предмет важливо правильно підніматися, т. к. в цей момент ви теж ризикуєте пошкодити спину!