Так і хочеться собі уявити чудові декоративні тканини, що пропонуються на tk.ua/ru/catalog/dlya-dekora/category.html оснащені подібною технологією. Вишукані, розкішні штори, гардини, які ще й здатні виробляти струм - фантастика!
Вчені кажуть, що застосовувані наногенератори використовують комбінацію так званого трібоелектричного ефекту і електростатичної індукції для отримання маленької кількості електричної енергії з таких механічних рухів, як обертання, ковзання або вібрація. Тканина складається з волоконних наногенераторів енергії, які з’єднуються з мініатюрними сонячними батареями за допомогою вовняних ниток.
«Цей гібридний текстильний продукт являє собою нове рішення для зарядки пристроїв», — поінформував Чжун Лінь Ван (Zhong Lin Wang), один з творців винаходу. Щоб перевірити свій пристрій, команда зробила невеликий прапор з цього матеріалу і вивісила його з вікна автомобіля. Зразок нового матеріалу розміром 4х5 см зумів зарядити конденсатор ємністю 2 мФ до 2 В на протязі однієї хвилини. Цього досить, щоб відразу заряджати розумний годинник.
Товщина гібридного матеріалу становить всього 0,32 міліметра. Він легкий, гнучкий, пропускає повітря. За словами розробників, основні компоненти недорогі. Така тканина може бути частиною елементів одягу, вставки з неї можна використовувати у виробництві наметів або штор, фіранок, перетворюючи все це на джерело електрики. Новинка є практично універсальним джерелом енергії, оскільки може працювати і вдень, і вночі.
Будучи відносно звичайним і недорогим, він обіцяє масове поширення. «Основа тканини виготовлена з широко використовуваних полімерних матеріалів, вони недорогі і нешкідливі для навколишнього середовища», — інформує Чжун Лінь Ван. «Виготовлення електродів — низьковитратний процес, що створює сприятливі умови для масового виробництва», — говорить він.
Наразі проект знаходиься на стадії доопрацювання, а масового використання в побуті і інших сферах, за словами розробників, слід чекати вже наступного року.