Як вибрати хорошу шафу-купе: 10 ознак якості

На перший погляд всі шафи-купе однакові. Це зовсім не так. Є багато деталей, на які не звертають уваги під час покупки. Але вони позначаться на експлуатації шафи в майбутньому.

Визначити якісний функціональний виріб, а таким стопроцентно вважається шафа купе на замовлення (Crystal-s.com.ua), легко за 10 особливостям:


Окремий цоколь

У кімнаті з плінтусами навряд чи вдасться встановити меблі до стіни або до кута, щоб не залишилося щілин. Тому конструкція навіть недорогих шаф передбачає окремий цоколь. Завдяки йому не залишається зайвого простору між шафою і стінами кімнати. Бічні стійки не потрібно підпилювати, і плінтус знімати не доводиться.


Міцна HDF для задньої стінки

Для задніх стінок раніше використовувалася ДВП. З часом плита розбухала і вигиналася назовні, ззаду полиць з’являлися щілини, а в них падали речі. І тоді доводилося змиритися з безладом в шафі, а то і з затяжками на одязі. Зараз задні стінки виготовляють з плити високої міцності (HDF). Вона в 2 рази міцніше ДВП — стінка зберігає форму.


2-міліметрова кромка ПВХ

Зрізи деталей з ЛДСП закривають краями не тільки заради красивого зовнішнього вигляду. Кромка захищає плиту від відколів. Тому не купуйте шафу, якщо панелі заторцовані меламіновою кромкою — вона тонка і з часом відклеїться. Появі відколів завадить тільки міцна ПВХ кромка товщиною не менше 2 мм, яка не відшаровується.


Алюмінієвий профіль на дверях

Через значну вагу розсувної системи зі сталі направляючі і колеса швидко зношуються. Профіль для довговічноъ шафи — алюмінієвий. Двері з таким профілем легкі, тихі, ходять по напрямних без ривків. Це важливо, якщо двері відкриваються-закриваються часто: шафа стоїть в спальні або передпокої. Хочете зрозуміти різницю? Прислухайтеся, коли будете відкривати-закривати шафу-купе.


Стяжечні кріплення

Заглушки і нестійкі полиці — ось до чого призводять кутові тримачі і куточки з меблевими гвинтами. Поличкотримачі-фліппери вирішують обидві проблеми: під час закріплення полиць штоки щільно закріплюються в поглиблення фліппера, і полка в “правильній” шафі не падає, навіть якщо натиснути на край.


Щітки для захисту від пилу

Щоб речі усередині шафи-купе не покривалися пилом, а двері не гриміли під час закриття, прослідкуйте, щоб на краях профілів були спеціальні щітки — шлегелі. А щоб вони не випадали з паза, їх приклеюють. Це легко перевірити, спробувавши зрушити шлегель.


Безпечні дзеркала і скла

Якщо в сім’ї є маленькі діти, важливо створити для них безпечне середовище. Щоб ви не хвилювалися, що дитина пораниться осколками дзеркальних або скляних вставок, меблеві компанії обклеюють протиосколочною плівкою дзеркала і скла із зворотного боку. Завдяки плівці такі секції тільки потріскаються при ударі.


Немає запаху

При купівлі погляньте на сертифікати екологічної відповідності ЛДСП. Там повинен бути зазначений клас Е1. Такі меблі ставлять навіть в дитячу. Запах якісної ЛДСП Е1 — дерево і трохи «хімії», і відчути його можна, тільки якщо підійти зовсім близько. Нова шафа-купе, як правило, перестає пахнути за тиждень-два.


Товщина ДСП

Здається, що шафа-купе з товстої ЛДСП прослужить довше. Це не так — система ковзання дверей швидко зношується через ваги. Тому корпус довговічної шафи виготовляють з 16-міліметрової ЛДСП. Двері з опорною розсувною системою зазвичай такої ж товщини, товщина підвісних — до 18 мм.


Наявність стопорів

Щоб двері шафи-купе не відкривалися в квартирі, де підлоги мають невеликий ухил, в напрямних повинні бути стопори. Правильний стопор — невелике поглиблення під ролик. Такі стопори не потрібно регулювати.