Чорна кішка - символ удачі

17 листопада у деяких країнах, зокрема в Італії, відзначають День чорного кота (або чорної кішки). Навіть якщо нам, здавалося б, нічого не загрожує, ми підсвідомо реагуємо на народні прикмети. Ось і чорна кішка міцно сидить в нашій підсвідомості, асоціюючись з чимось недобрим. Але вірити в неї чи не вірити — справа суб'єктивна.

Однак, погодьтеся, є в цій загадковій тварині щось таке, що донині народжує легенди і олюднює її поведінку. Цікаво, що в більшості інших культур чорні кішки, навпаки, дуже цінуються. Володіння чорною кішкою там вважається запорукою успіху для власника.

Витоки уявлень про зв’язки чорної кішки з успіхом знаходять у Стародавньому Єгипті з його шануванням чорної кішки Баст (або Бастет). Баст, єгипетська богиня, розквіт культу якої відноситься до епохи XXII династії, була офіційним божеством Єгипту. Багато людей намагалися здобути її прихильність, заводячи у себе чорних кішок і доглядаючи за ними; вважалося, що Баст стане духовно частиною цієї кішки, і обдарує будинок багатством і процвітанням.

У XVII столітті у короля Англії Карла і була чорна кішка, яку він надзвичайно любив і всіляко оберігав. Вона перебувала під невсипущим наглядом і дбайливим доглядом цілу добу, поки в один прекрасний день не захворіла і померла (у той період була поширена саркома у кішок). Говорили, ніби Карл I, дізнавшись про це, вигукнув: “на жаль, удача залишила мене”. Наступного дня він був заарештований і звинувачений у державній зраді, і в кінцевому рахунку був страчений.

На Суматрі, у період тривалої посухи, коли був необхідний дощ, знаходили чорну кішку і кидали в річку. Жителі села шикувалися на березі і криками змушували кішку плисти до повної знемоги. Коли сили у кішки вичерпувалися, їй дозволяли вийти з води. Потім сільські жінки ганяли чорну кішку по березі, поливаючи її водою і самих себе. За загальним переконанням, це повинно було принести дощ. Хоча ця традиція, можливо, і могла принести удачу в село, доля бідного кота, який мав нещастя бути обраним для цієї сумнівної церемонії, була незавидною!

В Йоркширі вважалося, що чорний кіт допомагає рибалкам благополучно повернутися з моря додому. Чорні кошенята там дуже цінувалися і продавалися набагато дорожче звичайних, особливо любили їх купувати дружини рибалок, на марновірстві яких наживалися спекулянти.

У деяких частинах Європи вважається вдалою ознакою, якщо чорна кішка перетинає ваш шлях. Якщо чорний кіт входить в ваш будинок, це розцінюється як благословення.

Ящо вам не байдужі наші менші брати, запрошуємо на перший український зоопортал http://petstoday.com.ua. Тут ви знайдете цінні поради, як доглядати за своїми домашніми улюбленцями, де лікувати, брати якісний корм. Також ви дізнаєтесь найсвіжіші і найважливіші новини зоосвіту, і зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями розділу оголошень.